19.02.2015 22:55:50

Liga Europa: Vinčić je kazal rdeče (video)

Na prvih tekmah šestnajstine finala lige Europa je izmed Slovencev nase najbolj opozoril mariborski sodnik.

Med osrednjimi osebnostmi na prvih tekmah šestnajstine finala lige Europa je bil gotovo Slavko Vinčić, ki je delil pravico v dvoboju Guingamp - Dinamo Kijev, razpletel pa se je z domačo zmago 2:1.

Gostje so v 19. minuti povedli z golom Velosa, Francozi pa so v nadaljevanju poskrbeli za preobrat, v zgolj 180 sekundah razmaka sta zadela Beauvue (72) in Diallo (75). Toda gostiteljem je uspelo s kar dvema igralcema več, mariborski sodnik je namreč že v prvem polčasu izključil kar dva igralca ukrajinske ekipe. Najprej je zaradi prekrška pod prho poslal Jarmolenka, tik pred odhodom na odmor si je zaradi udarjanja z nogo nasprotnega igralca upravičeno kazen rdečega kartona prislužil še Belhanda.

Napoli je v gosteh s 4:0 ugnal Trabzonspor in si že zagotovil napredovanje, prav tako kot Everton, ki je prepričljivo slavil v Bernu. Ogromen posel so opravili tudi nogometaši Zenita, ki so bili v Eindhovnu boljši od PSV-ja, po uspehu v Aalborgu bi lahko Club Bruggeu napredovanje preprečil le čudež.

Wolfsburg je pred svojimi navijači ugnal lizbonski Sporting, ki je bil tekmec Maribora v skupinskem delu lige prvakov. Bilo je 2:0, Dost je nadaljeval čudežno serijo in dosegel oba gola, nadvse zahtevna naloga pa čaka Romo, ki je na Olimpicu zgolj remizirala s Feyenoordom.

Inter je gostovanje na Celtic Parku s Samirjem Handanovićem na klopi začel s hitrim golom. Že v četrti minuti je bil uspešen Shaqiri, kmalu zatem je Palacio povišal že na 2:0 in zdelo se je, da Italijani ne bodo imeli težjega dela, toda nato so si zakomplicirali življenje in Škotom omogočili, da so se izognili porazu, za končnih 3:3 je debelo v sodnikovem dodatku zadel Guidetti.

Villarreal je brez deleža Bojana Jokića z 2:1 premagal Salzburg, Fiorentina pa je gostovala na White Hart Lanu in se po zaslugi Soldada zelo zgodaj znašla v zaostanku, v 36. minuti je končni izid postavil Basanta. Josip Iličić je večji del dvoboja spremljal s klopi za rezervne igralce, priložnost je dočakal v 84. minuti, Jasmin Kurtić za izločilne boje v ligi Europa ni prijavljen.

1/16 finala lige europa

AALBORG - CLUB BRUGGE 1:3 (0:2)
0:1 Oulare (25), 0:2 Refaelov (29), 0:3 Pettersen (61, avtogol), 1:3 Helenius (71, enajstmetrovka)

ROMA - FEYENOORD 1:1 (1:0)
1:0 Gervinho (22), 1:1 Kazim-Richards (55)

DNIPRO - OLYMPIAKOS 2:0 (0:0)
1:0 Kankava (51), 2:0 Rotan (55)

PSV - ZENIT 0:1 (0:0)
0:1 Hulk (64)

TORINO - ATHLETIC BILBAO 2:2 (2:1)
0:1 Williams (9), 1:1 Lopez (18), 2:1 Lopez (42), 2:2 Gurpegi (73)

TRABZONSPOR - NAPOLI 0:4 (0:3)
0:1 Henrique (6), 0:2 Higuain (20), 0:3 Gabbiadini (27), 0:4 Zapata (92)

WOLFSBURG - SPORTING 2:0 (0:0)
1:0 Dost (46), 2:0 Dost (63)

YOUNG BOYS - EVERTON 1:4 (1:3)
1:0 Hoarau (10), 1:1 Lukaku (24), 1:2 Coleman (28), 1:3 Lukaku (39), 1:4 Lukaku (58)

AJAX - LEGIA 1:0 (1:0)
1:0 Milik (35)

ANDERLECHT - DINAMO MOSKVA 0:0

CELTIC - INTER 3:3 (2:3)
0:1 Shaqiri (4), 0:2 Palacio (13), 1:2 Armstrong (24), 2:2 Campagnaro (26), 2:3 Palacio (45), 3:3 Guidetti (93)

GUINGAMP - DINAMO KIJEV 2:1 (0:1)
0:1 Veloso (19), 1:1 Beauvue (72), 2:1 Diallo (75)

LIVERPOOL - BEŠIKTAŠ 1:0 (0:0)
1:0 Balotelli (85, enajstmetrovka)

SEVILLA - GLADBACH 1:0 (0:0)
1:0 Iborra (70)

TOTTENHAM - FIORENTINA 1:1 (1:1)
1:0 Soldado (6), 1:1 Basanta (36)