rb
10.02.2015 10:06:16

Nekdanji trener Maribora na klop Osijeka

Drago Wernig - TAKA

Edini tuji strokovnjak z naslovom slovenskega prvaka bo reševal hrvaškega prvoligaša.

Nepopolni uvodni spomladanski krog nogometnega prvenstva pri južnih sosedih je terjal prvo trenersko žrtev, Tomislav Rukavina je izgubil zaupanje vodilnih mož Osijeka. Usoden je bil poraz v Zadru, po katerem so Slavonci zdrsnili na zadnje mesto na lestvici, zato se je vodstvo kluba nekdanjemu hrvaškemu reprezentantu zahvalilo za sodelovanje in se podalo v iskanje njegovega naslednika. In zdi se, da ga je že našlo. Če v zadnjem hipu ne bo preobrata, naj bi vodenje nogometašev Osijeka prevzel izkušeni strokovnjak Ivo Šušak, ki smo ga še spoznali tudi na slovenskem prvoligaškem prizorišču. Na vijoličasti klopi. V sezoni 2000/01 je z Mariborom osvojil prvenstveno lovoriko, ki si jo je ekipa iz Ljudskega vrta zagotovila na znameniti tekmi z Olimpijo za Bežigradom, in postal prvi tuji trener z naslovom slovenskega prvaka. Še vedno je tudi edini.