01.02.2015 22:52:33

Serie A: Milan vendarle zmagal (video)

Nogometaši Milana so izgubili trikrat zapored in so se kar malo bali današnjega dvoboja s Parmo.

Trener Filippo Inzaghi je bil pod velikim pritiskom, nekateri so mislili, da bo že po zadnjem (pokalnem) porazu moral pomahati v slovo.

A se to ni zgodilo, Silvio Berlusconi mu je dal še eno možnost. Zmaga nad Parmo je bila nocoj praktično nujna.

inzaghi re

Dvoboj se je za rdeče-črne odlično začel. V 17. minuti je enajstmetrovko za vodstvo z 1:0 izkoristil Menez. A je veselje domačinov trajalo le sedem minut, Parma je izenačila prek nekdanjega Milaneza Nocerina.

jasmin kurtic

S tem izidom pa se je tudi končalo prvih 45 minut. V drugem polčasu so domači stvari le postavili na svoje mesto. V 57. minuti je še drugič v polno meril Menez, zmago pa je dvajset minut pozneje potrdil Zaccardo - dvakratni strelec Menez je pri zadnjem zadetku sodeloval s podajo.

Inzaghi in njegovi varovanci po sedmi zmagi v sezoni nekoliko lažje dihajo, kar je dober obet pred sobotnim gostovanjem pri vodilnem Juventusu.

KURTIĆ 21, ILIČIĆ 0

Uvodni dvoboj 21. kroga sta odigrali Genoa in Fiorentina, ki sta se razšli z delitvijo točk. Pri gostih je trener Vincenzo Montella od slovenskega dvojca priložnost za igro ponudil le Jasminu Kurtiću. Belokranjec je v igro vstopil v 69. minuti, medtem ko je Josip Iličić vnovič obsedel na klopi.

Drugouvrščena Roma je "kralja remijev" Empoli pričakala brez Kevina Strootmana. Nizozemec se je šele nedolgo tega vrnil po hudi poškodbi kolena. Zdelo se je, da je povsem okreval, toda vnovič je začutil bolečine. Zdaj ga spet čaka operacija; zgolj rutinska. A vseeno naj bi počival mesec dni.

roma empoli re
Ob njegovi odsostnosti pa so sinovi volkulje v soboto le remizirali. V precej živčni tekmi, v kateri sta bila že v prvem polčasu izključena Manolas (Roma) in Saponara (Empoli), so gostje v 39. minuti povedli iz enajstmetrovke. Domači so v 57. minuti izenačili prek Maicona, do zmage pa niso zmogli.

HANDANOVIĆ TRIKRAT PREMAGAN
Nedeljski spored sta odprla Sassuolo in Inter, še enkrat več pa so razočarali gostje iz Milana, pri katerih je vseh 90 minut branil slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović. Slednji je moral kar trikrat po žogo v svojo mrežo, zadnji zadetek pa je v 93. minuti prejel iz enajstih metrov. Edini zadetek za goste je dosegel Mauro Icardi. Novopečeni član Sassuola Dejan Lazarević je srečanje spremljal s tribune, pravico nastopa pa bo imel na naslednji tekmi, ko se bo njegov novi klub v gosteh pomeril s Sampdorio.

NESREČNI CESAR ZADEL KAR SVOJO

Chievo je moral na svojem igrišču premoč priznati Napoliju (1:2). Prvi zadetek za goste pa je že v 12. minuti dosegel Boštjan Cesar, ki ga je lastni vratar ob izbijanju tako nesrečno zadel, da se je žoga od odbila v njuno mrežo. To je bil tretji zaporedni poraz rumeno-modrih.

bostjan cesar

Ljubljanski branilec je igral do 81. minute, medtem ko je Valter Birsa igrišče zapustil dvajset minut pred njim.

Palermo je na svojem igrišču z 2:1 premagal Verono. Siniša Anđelković je zasedel svoje mesto v obrambi domače ekipe, v 81. minuti pa je prejel rumeni karton.

Vseh 90 minut je odigral tudi Luka Krajnc, ki se je s Ceseno veselil zmage nad Laziem.

Udinese pa je uspel na svojem igrišču ustaviti Juventus. Tekmeca sta se namreč razšla brez zadetkov, kar pomeni, da ima stara dama na vrhu lestvice spet šest točk prednosti pred sinovi volkulje.

21. KROG ITALIJANSKEGA PRVENSTVA

GENOA - FIORENTINA 1:1 (1:1)
1:1 Tatarusanu (14, avtogol), 1:1 Rodriguez (54)

ROMA - EMPOLI 1:1 (0:1)
0:1 Maccarone (39, enajstmetrovka), 1:1 Maicon (57)

SASSUOLO - INTER 3:1 (2:0)
1:0 Zaza (17), 2:0 Sansone (29), 2:1 Icardi (83), 3:1 Berardi (93, enajstmetrovka)

ATALANTA
- CAGLIARI 2:1 (1:1)
1:0 Biava (18), 1:1 Dessena (44), 2:1 Pinilla (90+4)

CESENA - LAZIO 2:1 (0:0)
1:0 Defrel (60), 2:0 Cataldi (77, avtogol), 2:1 Klose (87)

CHIEVO - NAPOLI 1:2 (1:1)
0:1 Cesar (18, avtogol), 1:1 Britos (25, avtogol), 1:2 Gabbiadini (62)

PALERMO - VERONA  2:1 (1:1)
0:1 Tachtsidis (8), 1:1 Dybala (18), 2:1 Belotti (79)

TORINO - SAMPDORIA 5:1 (2:0)
1:0 Quagliarella (16), 2:0 Quagliarella (29, enajstmetrovka), 3:0 Quagliarella (65), 4:0 Amauri (75), 4:1 Obiang (77), 5:1 Peres (90+3)

UDINESE - JUVENTUS 0:0

MILAN - PARMA 3:1 (1:1)
1:0 Menez (17, enajstmetrovka), 1:1 Nocerino (24), 2:1 Menez (57), 3:1 Zaccardo (76)