18.01.2015 22:40:56

Serie A: Stara dama s strumnim korakom

Za nami so tekme 19. kroga italijanskega prvenstva, po katerih ima največ razlogov za zadovoljstvo Juventus, ki je še povečal prednost pred drugouvrščeno Romo.

Inter se je v 19. krogu italijanskega prvenstva v gosteh pomeril s skromnim Empolijem. Varovanci Roberta Mancinija so se nadejali druge zaporedne zmage, a na koncu tudi po zaslugi slovenskega vratarja Samirja Handanovića iz Toskane odnesli vsaj točko (0:0).

Pri gostih je prvi nastop za črno-modre vknjižil nekdanji nogometaš Bayerna Xherdan Shaqiri, ki je v 74. minuti zamenjal Lukasa Podolskega, medtem ko je Slovenec Rene Krhin obsedel na klopi za rezerve.

Tudi drugi sobotni obračun je minil v znamenju ekipe s slovenskim pridihom. Na Siciliji sta se namreč pomerila Palermo Siniše Anđelkovića, Slovenec je odigral vseh 90 minut, in Roma. Slednja je v drugem polčasu izenačila na 1:1, kljub temu pa pretiranih razlogov za zadovoljstvo nima. Pred najbližjimi zasledovalci ima kar lepo prednost, veliko pa je izgubila v primerjavi z vodilnim Juventusom.

totti re

NAPOLI DO TREH TOČK V RIMU
Nedeljski spored sta začela Lazio in Napoli. Derbi kroga so z 1:0 dobili gostje, s to zmago pa se prehiteli ravno današnje nasprotnike in se zavihteli na tretje mesto prvenstvene razpredelnice. Edini zadetek je v 18. minuti dosegel Gonzalo Higuain.

Od "slovenskih" klubov je bila danes uspešna le Fiorentina, ki je v Veroni z 2:1 premagala Chievo. Pri gostih, ki so z zadetkom v 94. minuti tekme slavili z 2:1, je srečanje s klopi spremljal Jasmin Kurtić, medtem ko so bili pri domačih dejavni vsi trije Slovenci. Boštjan Cesar je odigral vseh 90 minut, Valter Birsa je igrišče zapustil v 61. minuti, v 89. minuti pa je na zelenico stopil Dejan Lazarević, ki je imel zadnjih nekaj dni precej težav z virozo.

Nov poraz je zabeležila Cesena Luke Krajnca, ki se še naprej resno spogleduje z izpadom v drugo ligo. Gostitelji so morali tokrat priznati premoč Torinu, ki mu je tri točke v zadnjih minutah obračuna zagotovil Maxi Lopez.

Zadnje dejanje tega kroga je pripadlo Juventusu, ki pa je svoje delo proti Veroni opravil z odliko. Pred domačimi navijači je slavil s 4:0 in prednost pred druguvrščeno Romo povečal na pet točk.

CESENA – TORINO 2:3 (1:2)
0:1 Benassi (20), 0:2 Quagliarella (22), 1:2 Brienza (43, enajstmetrovka), 2:2 Brienza (85, enajstmetrovka), 2:3 Lopez (87)

CHIEVO – FIORENTINA 1:2 (0:1)
0:1 Rodriguez (35), 1:1 Pellissier (72), 1:2 Babacar (94)

GENOA – SASSUOLO 3:3 (1:1)
0:1 Berardi (19, enajstmetrovka), 1:1 Falque (25), 1:2 Missiroli (50), 2:2 Fetfatzidis (53), 2:3 Berardi (69), 3:3 Fetfatzidis (92, enajstmetrovka)

PARMA – SAMPDORIA 0:2 (0:0)
0:1 Bergessio (54), 0:2 Soriano (70)

UDINESE – CAGLIARI 2:2 (0:1)
0:1 Joao (39), 1:1 Allan (55), 1:2 Thereau (56), 2:2 Avelar (91, enajstmetrovka)

JUVENTUS – VERONA 4:0 (2:0)
1:0 Pogba (3), 2:0 Tevez (7), 3:0 Pereyra (66), 4:0 Tevez (74)