06.12.2014 21:06:25

Bundesliga: Tudi farmacevti brez zdravila za Bayern

Najboljši nemški klubi so odigrali tekme 14. kroga.

Borussia je v zadnjih štirih sezonah bundeslige dvakrat osvojila prvo mesto in dvakrat drugo mesto, ob tem pa je nastopila še v finalu lige prvakov. Prva tretjina prvenstva pa je bila za rumeno-črne prava mora. Po trinajstih krogih so bili varovanci trenerja Jürgena Kloppa s samo tremi zmagami zasidrani celo na zadnje mesto lestvice, kar so želeli v današnjem dvoboju z neugodnim Hoffenheimom spremeniti.

gundogan re

To jim je tudi uspelo, goste so ugnali z 1:0, pod edini zadetek pa se je že v 17. minuti podpisal Gündogan. Borussia je zapustila sramotno 18. mesto, v slačilnici pa je po zmagi prav gotovo mogoče občutiti veliko olajšanje.

V današnjem dvoboju 'slovenskih' moštev Kölna in Augsburga je bil uspešnejši slednji. Kozličkii so povedli že v 13.minuti, a so gostje v drugem polčasu uprizorili preobrat in prišli do osme zmage v sezoni. Za domače je Mišo Brečko odigral celo tekmo, Dominic Maroh je bil na klopi. Pri gostih je manjkal poškodovani Tim Matavž.

SCHALKE V ODLIČNI STRELSKI FORMI
Zadnji tekmec Maribora v skupinskem delu lige prvakov Schalke je z odliko opravil svoje delo. Knapi so v Stuttgartu slavili s 4:0, tri zadetke je prispeval Choupo-Moting, gostje pa so si zmago zagotovili že po 20. minutah igre, ko so povedli s 3:0.

choupo-moting re

Sobotno pozno popoldne pa je zaznamoval derbi prve in tretje ekipe na lestvici. V Münchnu je gostoval Bayer iz Leverkusna. Dvoboj pa je odločil en zadetek. Pod njega se je po slabi uri igre podpisal Franck Ribery, ki je Bayernu prinesel enajsto zmago v sezoni.

14. krog nemškega prvenstva

BORUSSIA DORTMUND - HOFFENHEIM 1:0 (1:0)
1:0 Gündogan (17)

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH - HERTHA
3:2 (1:1)
1:0 Jantschke (9), 1:1 Schieber (45), 2:1 Raffael (53), 3:1 Hazard (83), 3:2 Kalou (90+2)

HANNOVER - WOLFSBURG 1:3 (1:1)
0:1 De Bruyne (4), 1:1 Joselu (45+1), 1:2 Dost (69), 1:3 Arnold (85)

STUTTGART - SCHALKE 0:4 (0:3)
0:1 Choupo-Moting (1), 0:2 Meyer (10), 0:3 Choupo-Moting (21), 0:4 Choupo-Moting (61)

KÖLN - AUGSBURG 1:2 (1:0)
1:0 Ujah (13), 1:1 Djurdjić (53), 1:2 Esswein (90)

PADERBORN - FREIBURG 1:1 (0:1)
0:1 Darida (18, enajstmetrovka), 1:1 Kachunga (89)

BAYERN - BAYER 1:0 (0:0)
1:0 Ribery (57)

HAMBURG - MAINZ 2:1 (1:0)
1:0 Cleber (32), 2:0 Van der Vaart (54, enajstmetrovka), 2:1 Okazaki (89)

EINTRACHT FRANKFURT - WERDER 5:2 (1:1)
1:0 Meier (34), 1:1 Gebre Selassie (45), 2:1 Seferović (52), 3:1 Meier (68), 4:1 Aigner (76), 4:2 Caldirola (79), 5:2 Stendera (80)