01.10.2017 20:37:53

Tako to počnejo ZLATI KOŠARKARJI! Na festivalu slovenske košarke v Madridu ni navduševal le Dončić

FIBA

Zadnja tekma prvega kroga španskega košarkarskega prvenstva je postregla s pravim prikazom moči slovenske košarke.

Real Madrid je za uvod v ligo ACB gostil MoraBanc Andorro in jo odpravil s 94:88. Izkazali pa so se kar trije slovenski reprezentanti, ki so se okitili z zlatom na nedavno končanem evropskem prvenstvu.

Potem ko si je lahko vsa dvorana v Madridu oddahnila, ker se Luka Dončić v prvem polčasu ni huje poškodoval, so lahko gledalci v drugem polčasu spremljali šov slovenske košarke.

blazic
fiba

Že res, da je Real v prvem delu vodil že za 18 točk, toda ravno član Andorre Jaka Blažič je bil najzaslužnejši, da so se gostje vrnili v dvoboj in ves čas dihali za ovratnik kraljevemu klubu.

Blažič je dvoboj končal kot najboljši strelec tekme z 20 točkami (8/15 iz igre, 4/7 za tri), medtem ko sta se zmage veselila Luka Dončić in Anthony Randolph.

profimedia-0349715559 (1)
Luka Dončić

Luka je na koncu zbral 8 točk, 6 skokov in 4 asistence, žogo pa je izgubil petkrat. Anthony 'Tonček' Randolph pa je tekmo sklenil z 10 točkami in 7 skoki.