31.07.2015 21:11:45

Mlade košarkarice drugič zmagale

Slovenska košarkarska reprezentanca deklet do 18 let nadaljuje z zmagami na evropskem prvenstvu, ki ga letos gosti Celje.

Po zmagi proti Srbiji so v dvorani Zlatorog v drugem krogu predtekmovalne skupine C na porazile še Madžarke. Nosilke bronastih medalj z evropskega prvenstva do 16 let ter svetovnega prvenstva do 17 let so klonile s 50:71.

Slovenke so si s to zmago dokončno zagotovile vstop v drugi del tekmovanja, v katerega napredujejo najboljše tri reprezentance vsake predtekmovalne skupine. Za prvo mesto jih v soboto ob 18.30 čaka še tekma z Belgijkami.

Podobno kot na prvi tekmi prvenstva proti Srbiji so bile Madžarke tiste, ki so bolje začele tekmo. Na drugi strani so se počasi začele prebujati tudi Slovenke. Po zaostanku s 16:21 so začele kazati svojo nepopustljivost in borbenost ter se po petih zaporednih točkah znova razpoložene Annamarie Prezelj (25 točk v 25 minutah) prebile v prvo vodstvo (23:21).

kosarka u-18

Dobro igro so Slovenke nadaljevale na začetku drugega polčasa. Po zaostanku z 31:34 so napravile delni niz 9:0 (40:34), kar pa ni bilo dovolj za pobeg, saj se je severovzhodnim sosedam uspelo približati na 40:42.

A sledile so nove izjemne minute izbrank Damirja Grgića. Kolektivna igra jih je vodila do niza 13:2 in vodstva s 53:44, piko na i pa so z jekleno obrambo postavile v zadnjih petih minutah in pol, ki so jih dobile kar s 16:2.