25.10.2014 20:51:12

Učna ura Krke

Igor Vidmar

Novomeška Krka je v petem krogu lige Aba visoko premagala MZT Skopje (85:52).

Košarkarji Krke so zabeležili četrto zmago v ligi Aba, tako da po petih krogih ostajajo pri vrhu razpredelnice. V zmagovalne tirnice so se po porazu prejšnji teden z Ikogeo vrnili s prepričljivo zmago proti skopskemu MZT.

Novomeščani so večji del naloge opravili že v prvem polčasu, ko so s čvrsto obrambo pokazali, kdo je gospodar v Leonu Štuklju, hkrati pa z raznovrstno igro v napadu dosegli 43 točk. Delo so dokončali v tretji četrtini - dobili so jo z 21:12, tako da je bilo zadnjih deset minut zgolj formalnih.

Pri Krki je imelo pet igralcev dvomestni učinek. Erjon Kastrati in Nebojša Joksimović sta ob metu iz igre 5:7 in 6:7 dosegla po 15 točk, 14 točk in sedem skokov je zbral Chris Booker (indeks 24), po enajst pa sta jih prispevala Malcolm Armstead, ki je imel še sedem podaj, ter Mirko Mulalić (5 podaj, trojke 3:6).

Krka bo v šestem krogu 1. novembra gostovala v Sofiji, naslednja domača tekma pa jo čaka 9. novembra proti Ciboni.

Krka - MZT Skopje 85:52 (23:15, 43:31, 64:43)

Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1250, sodniki: Herceg (Hrvaška), Obrknežević, J. Juras (oba Srbija).
KRKA: Kastrati 15 (5:6), Rojc 7 (2:2), Wangmene 7 (3:4), Armstead 11, Mulalić 11, Joksimović 15, Booker 14, Hukić 1 (1:2), Bolčina 4.
MZT SKOPJE: Stajić 3 (0:2), Klassen 9 (1:2), Lučić 2, Simonovski 10 (1:1), Živčević 3, Mladenovski 2, DeMuynck 4, Marinković 7 (1:2), Nikolovski 6 (3:4), Cvetković 6 (1:2).
Prosti meti: Krka 11:16, MZT Skopje 7:13.
Met za tri točke: Krka 6:17 (Mulalić 3, Armstead, Joksimović, Rojc), MZT Skopje 7:26 (Simonovski 3, Stajić, Živčević, Nikolovski, Cvetković).
Osebne napake: Krka 17, MZT Skopje 20.