19.10.2014 18:51:52

Liga ABA: V Stožicah kar +29

Arsen Perić

Kdo bi si mislil, da bo dolgoletni evroligaš Partizan v dvoboju z Unionom Olimpijo deloval tako nemočno.

A zmaga s 87:58 je pač trenutni odraz razlike v kakovosti med ekipama. Zmaji z zelo dobro igro niso pustili niti trohice možnosti Beograjčanom, povsem so jih nadigrali in navdušili okrog 4000 navijačev.

Tudi v Stožicah jim je očitno všeč tisto, kar po novem počnejo v Domžalah, in so tudi sami poskrbeli za nekaj šova pred začetkom dvoboja. Predstavitev igralcev je potekala ob zatemnitvi dvorane, v kateri pa je bilo nekaj manj gledalcev od pričakovanj, glede na to, da so zmaji zelo dobro začeli sezono in da je bil na drugi strani Partizan. Slednji vsaj na začetku letošnje sezone sicer res ne dosega kakovosti iz prejšnjih, in to so tudi zmaji znali izkoristiti. Do izida 13:13 sta bili moštvi še izenačeni, potem pa je Olimpiji uspel niz 6:0 in vodstvo, ki so si ga takrat priigrali, so nato le še višali.

Marko Marinović in Luka Rupnik sta dobro organizirala igro Ljubljančanov, predvsem pa delila uporabne žoge svojim soigralcem, ki so bodisi dosegali lahke koše izpod obroča bodisi imeli odprte mete z razdalje. Pri teh so bili v prvem polčasu zelo uspešni, saj so zadeli kar osem trojk iz 12 poskusov. Partizan na drugi strani le eno in že to je bil eden od razlogov oziroma kar tisti glavni, da je bila prednost zeleno-belih po 20 minutah 12 točk. V drugi četrtini se je sicer prednost Olimpije sicer v večini gibala okrog šestih točk, še dve minuti pred koncem prvega polčasa je bila pet, nato pa je sledil niz sedmih točk zmajev za odlično popotnico pred nadaljevanjem.

In to je bilo v podobnem slogu, Partizan je prvi koš dosegel šele po štirih minutah, na drugi strani pa je Halil Kanacević po odlični asistenci Luke Rupnika zabil za vodstvo z 51:35. V 29. minuti se je po trojki Gregorja Hrovata prednost povzpela na 18 točk (59:41), le za eno manj so Ljubljančani vodili ob vstopu v zadnjo četrtino. In ko je slednjo s šestimi točkami - štirimi po ukradenih žogah - v minuti igre odprl Blaž Mahkovic, je bilo dvomov o zmagovalcu konec. Gostujoči strateg Duško Vujošević je lahko poskušal karkoli, opravljal tudi trojne menjave, a nič ni pomagalo. Aleš Pipan ima pač v tem trenutku na voljo precej boljšo ekipo (in posameznike), ki so za nameček včeraj imeli še odličen dan. In tako je prvi mož dvoboja Mahkovic zadel neverjeten met izza koša preko glave, ko je reševal žogo iz avta, tako je Marko Marinović zadel trojko z velike razdalje, tako je Mirza Begić delil blokade kot za šalo, tako so se med strelce vpisali prav vsi, ki so bili v postavi ... Navijači so bili navdušeni in konec tekme dočakali na nogah.

Union Olimpija - Partizan 87:58 (22:18, 45:33, 62:45)

Ljubljana - Dvorana Stožice. 4000 gledalcev.  Sodniki: Radović, Herceg, Vovk (vsi Hrvaška).
UNION OLIMPIJA: Rupnik 6 (1:2), Marinelli 3, Hrovat 10, Salin 10, Vucetić 4, Begić 7 (1:2), Nikolov 9, Mahkovic 19 (1:2), Omić 8 (2:2), Marinović 6, Kanacević 5 (1:1).
PARTIZAN: Tepić 2, Murić 17 (3:5), Marinković 2, Dallo 5 (1:2), Milutinov 8 (2:2), Gagić 14 (6:12), Milutinović 2, Bezbradica 8 (1:1).
Prosti meti: Union Olimpija 6:9, Partizan 13:22.
Met za tri točke: Union Olimpija 13:24 (Nikolov 3, Mahkovic 2, Marinović 2, Salin 2, Hrovat 2, Rupnik, Marinelli), Partizan 3:16 (Murić 2, Bezbradica).
Osebne napake: Union Olimpija 23, Partizan 17.