19.10.2014 08:20:14

Prva zmaga Celjanov

Nikola Miljković

Jeseničani v Lustenauu do točke po kazenskih strelih.

Na sobotnih tekmah mednarodne hokejske lige INL je prvo zmago v tem tekmovanju doseglo celjsko moštvo, ki je bilo v slovenskem obračunu s 4:1 boljše od Kranjčanov.
Celjski hokejisti so dosegli prvo zmago v sezoni. Na polovici tekme sta moštvi v pol minute dosegli vsako po en gol, odločitev pa je padla v zadnjem delu. Blaž Knez in Žiga Kuzman sta domačim priigrala dva gola prednosti, usodo gostov pa je v zadnji minuti zapečatil še Nik Grahut.

Na tekmi med doslej vodilnima Lustenauom in Jesenicami sta odločala dodatni del igre, nato pa kazenski streli. Po 60 minutah je bilo 1:1, gola sta padla v dveh minutah druge tretjine, goste je v vodstvo povedel Nik Pem, izenačil pa je Scott Barney. Zadetkov ni bilo več, tudi ne v podaljšku, pri kazenskih strelih pa so bili boljši domači in dve točki sta ostali pri njih.

Bregenzerwald je brez težav premagal Blejce. Klemen Kaimel je sicer v 23. minuti izenačil na 1:1, a pozneje so zadevali le še domači, ki so s štirimi goli v zadnji tretjini napolnili mrežo gostov iz Slovenije.

Zell am See je na koncu tesno zmagal na dvoboju s Playboy Slavijo, pa čeprav so Založani v 23. minuti po zadetku Tadeja Snoja povedli z 2:1. A domači so še v drugi tretjini izenačili, v zadnji pa dosegli še en gol in tako so tri točke ostale doma.

Danes vsako moštvo čaka še po eno srečanje.