hu
hu
06.05.2015 23:31:03

Kanadčanom derbi s Švedi, Norvežani ugnali Slovake

Na svetovnem prvenstvu je bila v sredo v središču pozornosti tekma med Švedsko in Kanado, ki sta bili v praški skupini še brez poraza. Zdaj so na vrhu lestvice sami Kanadčani, ki so dvoboj dobili s 6:4.

Hokejisti z javorjevim listom na prsih so imeli po treh krogih stoodstoten izkupiček, po prvi tretjini pa se je zdelo, da je njihovega uspešnega niza konec. Švedska je namreč po tem delu igre vodila že s 3:0.

Vendar dvoboja še zdaleč ni bilo konec, v drugi tretjini so Kanadčani po švedskem receptu dosegli tri hitre zadetke. A je bil hiter tudi švedski odgovor, po golu Oscarja Mollerja so bili Skandinavci spet v prednosti.

Zadnjo besedo so vseeno imeli Severnoameričani, v tretji tretjini so najprej izenačili, Tyler Ennis je nato v 54. minuti ob številčni prednosti na ledu poskrbel za vodstvo, končni rezultat 6:4 pa je z uspešnim strelom v prazno mrežo 1:50 minute pred koncem postavil Tyler Seguin.

V Ostravi so Rusi premagali Dansko s 5:2, ni pa šlo tako zlahka, kot kaže končni izid. Nekoliko ležerno rusko igro so Danci znali izkoristiti in se približali na 2:3, svetovni prvaki pa so nato šele z goloma Sergeja Mozjakina in Vladimirja Tarasenka (zadela sta v razmaku 48 sekund, v 58. minuti) poskrbeli za mirno končnico.

V skupini A je bila Latvija že v precej izgubljenem položaju, proti Švici pa le prišla do prve zmage. Za dve točki je zaslužen predvsem vratar Edgars Masalskis, ki je zbral 35 obramb, Latvija je bila blizu zmage že v rednem delu, a so tekmeci izenačili v 59. minuti. Za olajšanje je nato v tretji minuti podaljška poskrbel Kaspars Daugavinš.

Slovaška je morala v Ostravi pred polno dvorano svojih navijačev premoč priznati Norveški (2:3). Na veliko veselje privržencev "domače" reprezentance je ta v 22. minuti že vodila z 2:0, a se Norvežani niso dali in so še pred drugim odmorom izid izenačili.

Za utišanje Slovakov in prvo norveško zmago v medsebojnih dvobojih je ob koncu 42. minute poskrbel Mattias Norstebo, ki je bil uspešen ob igri z igralcem več na ledu. Slovaki so ob koncu skušali izenačiti v igri brez vratarja, a jim to ni uspelo.