07.12.2014 11:58:57

Norvežanke razred zase

Norveški zaključek "trojčka" svetovnega pokala v teku na smučeh V Lillehammerju je po pričakovanju pripadel norveški favoritinji Marit Björgen.

Rojakinja Therese Johaug ji je sicer proti koncu deset kilometrskega zasledovanja v klasični tehniki pošteno dihala za ovratnik, a prehiteti je ni uspela, tako da je najboljša tekačica vknjižila 200 novih točk.

Tekma je namreč prinašala dvojne točke.

Na tekmi so Norvežanke zabeležile popolno zmagoslavje, saj so zasedle prva štiri mesta. Z zaostankom 12,3 sekunde se je v cilju na tretje mesto zavihtela Heidi Weng, četrto mesto pa je zasedla Ingvild Flugstad Östberg. Najboljše tekmovalka, ki ni prihajala iz dežele prirediteljice, je bila Švedinja Charlotte Kalla.

Slovenki Alenka Čebašek ter Lea Einfalt sta svoje delo opravili solidno. Čebaškova je startala iz 14. položaja ter na koncu končala na 24. mestu, Eifaltova pa je z absolutno 39. časom teka s 50. napredovala na 43. mesto.

"Za mano je dober vikend. Če sem včeraj vedela, da bom med dvajseterico, sem danes pričakovala trideseterico. Tekla sem lep tempo, ni me pobralo, res pa je, da je bilo okoli mene veliko dobrih punc. Nekajkrat sem izgubila ritem, ker so dekleta pred mano tekle v škarice, meni pa ni bilo potrebe, ker sem imela res vrhunske smuči, zato moram pohvalit servis za dobro delo", je povedala Čebaškova.

"Končno sem dojela, kako pohoditi smučko, tako, da mi je klasika že boljša kot skejt. Včeraj sem imela še trde noge, danes pa sem se počutila res dobro, v klancih sem bila močna, v ravnini pa še potrebujem natrenirati moč. Serviserji so mi pripravili odlične smuči, vse pohvale tudi njim," je povedala dvajsetletna Einfaltova.

Katje Višnar ni bilo na startu. Slovenska tekaška reprezentanca zapušča Skandinavijo in se seli direktno na prizorišče naslednjega svetovnega pokala v švicarski Davos, kjer bo na sporedu sprint v prosti tehniki ter distanca v klasični tehniki.

NORVEŠKO SLAVJE TUDI PRI MOŠKIH
Tako kot pri ženskah so tudi pri moških norveški smučarski tekači tekmovanje v Lilehammerju zaključili s popolnim zmagoslavjem. Na 15-kilometrski zasledovalni tekmi so zasedli kar prvih pet mest, najboljši je bil Martin Johnsrud Sundby, 16,6 sekunde je zaostal Finn Haagen Krogh, tretje mesto pa je zasedel Sjur Röthe. Slovenskih predstavnikov ni bilo na startu.