08.06.2015 09:42:08

Ljubljančani v polfinalu lige CEFL

fb

Slovenski ljubitelji ameriškega nogometa imajo razlog za veselje.

Ljubljana Silverhawks, ki tekmujejo v evropski različici onstran velike luže zelo priljubljene lige NFL, so na domačem terenu v Radomljah z 20:13 premagali Novi Sad Dukes ter si priborili igranje v polfinalu srednjeevropske lige CEFL, regionalne evropske lige ameriškega nogometa.

Po zaostanku v prvem polčasu (6:13) so srebrni sokoli pokazali brezhibno predstavo v drugem polčasu (dva zadetka, prestrežena podaja in sack) in si z zmago proti novosadskim vojvodam priigrali domačo polfinalno tekmo v ligi CEFL. Nasprotnik bodo volkovi iz prestolnice nekdanje skupne države Beograd Vukovi.

Po končanem rednem delu so na prvem mestu lige CEFL Novi Sad Dukes (2-1, +17), drugi Ljubljana Silverhawks (2-1, +5), tretji Beograd Vukovi (2-1, -22) in četrti Cineplexx Blue Devils (0-3).

Polfinalna para sta Novi Sad - Blue Devils ter Ljubljana Silverhawks - Beograd Vukovi. Polfinalna dvoboja bosta 27. oziroma 28. junija.