ou
31.07.2015 09:38:51

Prvi dan v znamenju DP mladih odbojkarjev

Damjan Končar

Prvi dan turnirja Ljubljana Beach Volley Challenge, ki do sobote poteka na Kongresnem trgu, so se kljub hladnemu vremenu na mivki pomerili mladi odbojkarji.

V kategoriji U15 (dečki in deklice letnika 2001 in mlajši/-e) sta naslova državnih prvakov odšla v roke Roku Možiču in Jaki Udrihu, ki sta bila v finalu z 2:0 boljša od Urbana Hafnerja in Anžeta Marovta ter Katarini Bulc in Nini Zdešar, ki sta z 2:0 premagali Mašo Orelj in Evo Zatkovič. Tretje mesto sta osvojila Urban Fužir in Luka Stožir ter Amedea Benusi in Lana Pavlovič.

Na finalnih tekmah v kategoriji U17 so se zlate kolajne veselili Žiga Kumer in Martin Valenčič ter Kaja Kersnik in Eva Pogačar. Fanta sta v finalu z 21:18 in 21:12 odpravila Jako Udriha in Roka Možiča, dekleti pa sta z 21:19, 16:21 in 15:11 slavili nad Polono in Špelo Marušič. Bron je pripadel Andražu Stružniku in Aljoši Žižmundu ter Urški in Špeli Morgan.

V konkurenci U19 sta naslov državnih prvakov pri dečkih osvojila Aleksander Tepič in Žiga Kumer, za katerega je bilo to že drugo zlato, pri dekletih pa sta največ pokazali Tajda Lovšin in Špela Morgan. Tepič in Kumer sta v finalu z 2:0 premagala Miho Šijanca in Gašperja Plahutnika, tretja pa sta bila Aleksander Dulai in Patrik Levačič. Lovšinova in Morganova sta zlato osvojili potem, ko sta jima morali z 1:2 premoč priznati sestri Marušič, tretjega mesta pa sta se veselili Barbara Grubišič Čabo in Katja Mihalinec.

V starostni kategoriji U21 so si zmago in državni naslov priigrali Tajda Lovšin in Špela Morgan ter Žiga Donik in Sergej Drobnič, ki je tako osvojila še drugo zlato. Bronasto odličje je pripadlo Davidu Renku in Ivanu Vrhovšku. Lovšinova in Morganova sta bili v boju za prvo mesto prepričljivejši od Tjaše Jančar in Nine Lovšin, Barbara Grubišič Čabo in Katja Mihalinec pa sta prišli še do svojega drugega brona.

Finale v kategoriji U13 bo na sporedu v soboto.