24.01.2017 18:40:09

Norvežani prvi polfinalisti

Reprezentanca Norveške je prvi polfinalist rokometnega svetovnega prvenstva v Franciji. V današnjem uvodnem četrtfinalu so Norvežani v Albertvillu premagali Madžarsko z 31:28 (17:10).

V popoldanskih in večernih urah se bodo v četrtfinalu pomerile še Francija in Švedska (19.00), Slovenija in Katar ter Španija in Hrvaška (obe ob 20.45).

Madžari so v osmini finala nekoliko presenetljivo premagali olimpijske prvake Dance, še enega koraka v boju za medalje pa nato niso zmogli. Norvežani so izjemno dobro začeli dvoboj in že v šesti minuti po golu Kristiana Bjornsena ušli na 6:1, začetni zaostanek pa so Madžari neuspešno naskakovalo ves prvi polčas. Ta se je končal s 17:10 za Norvežane.

V nadaljevanju se je tekma odvijala v podobnem ritmu. V 45. minuti je bila razlika za razigrane Norvežane že + 10 (26:16) in jasno je bilo, da bodo Madžari zelo težko prišli do preobrata. Ob koncu so poraz sicer precej ublažili, ko so z delnim izidom 6:2 prišli do 25:30 tri minute pred koncem, dvomov o tem, kdo bo šel v boj za medalje, pa ni bilo. Na koncu je bilo na semaforju 28:31.

Pri zmagovalcih je Espen Lie Hansen dosegel šest golov, po pet sta jih dodala še Robin Kent Tonnesen in Sander Sagosen. Pri Madžarih pa je bilo 11 golov Gaborja Csaszarja vseeno premalo za kaj več kot časten poraz.

Norvežani se bodo v polfinalu pomerili z zmagovalcem dvoboja med Španijo in Hrvaško.