ru
08.10.2014 21:31:11

Maribor slavil v Ribnici

Arsen Perić

V prvi tekmi 6. kroga 1. NLB Leasing lige sta se pomerila Riko Ribnica in Maribor Branik, vijoličasti pa so tokrat iz dežele suhe robe odnesli ves plen.

Bila je to zanimiva rokometna predstava, ki je upravičila naziv mini derbija, več znanja in sreče pa so na koncu premogli mariborski rokometaši. Slednji so se v Ribnici že znali opeči, lani so denimo enkrat izgubili in enkrat remizirali, včeraj pa so vendarle odnesli poln plen. A tudi tokrat se je Ribnica izkazala za neugodno, za trd oreh, ki so ga gostje trli vseh šestdeset minut, ni pa veliko manjkalo, da bi si nasprotnika vnovič razdelila plen.

Če bi domači bolj spretno in pametno izpeljali zadnji napad, bi bili za pogumno in borbeno predstavo nagrajeni tudi s točko, a po drugi strani se vendarle zdi, da je rezultat tokrat realen odsev dogajanja na igrišču. Mariborčani so bili boljši. Točno za tisti en gol.

Vseh šestdeset minut si sicer ne eni ne drugi niso priigrali izdatnejše prednosti, korak spredaj pa so bili večino časa gostujoči rokometaši, ki pa tekme nikakor niso dokončno uspeli prelomiti v svojo korist. Vedno, ko se je zdelo, da bi lahko ušli na varno, na plus tri in več, so se Ribničani, pri katerih se je na desnem zunanjem izkazal desničar Jan Grebenc, vrnili v igro.

Ribniška obramba 5-1 z Janom Pucljem v podobi tiste enice je gostom povzročala nemalo preglavic, pri domačih se je poznalo, da glavni ideolog igre Patrik Leban zaradi bolezni ni pravi, iz igre sploh ni zadel. V zadnjih šestih minutah sta se pogosto tresli vratnici, mreži pa po drugi strani le še enkrat, in čeprav so imeli še ob vstopu v zadnji dve minuti Mariborčani dva gola naskoka, je bilo na odločitev o zmagovalcu treba počakati vse do zadnjih sekund, ko so daljša klop, kakovost in tudi sreča tehtnico vendarle prevesile na stran varovancev Marka Šibile.

Slednji se tako z zmago podajajo v nedeljski začetek evropskega popotovanja, Ribničani pa so v sredin večer krenili s prepričanjem, da so si zaslužili več, in s številnimi vprašanji v slogu – kaj bi, če bi.

RIBNICA  - MARIBOR   23:24 (12:12)

Ribnica - Dvorana ŠC. 250 gledalcev. Sodnika: Cvetko in Kavalar.
RIKO RIBNICA: Leban 1 (1), Fink 5, Atanasov, Merhar, Grebenc 7, Henigman 3, Skušek 3 (2), Andoljšek, Pucelj 4, Pahulje, Nosan, Klarič (2 obrambi), Markovič, Perovšek (9 obramb), Batinič, Košmrlj. Trener: Robert Beguš.
MARIBOR BRANIK: Škalički, Cingesar, Žmavc, Kaleb 5 (2), Špelić 1, Jamnik, Poklar 4 (2), Čudič (5 obramb), Sok 5, Taletovič (5 obramb), Hrastnik 1, Fidel, Žabić, Verdinek, Mišković 3, Mlakar 5. Trener: Marko Šibila.
Sedemmetrovke: Ribnica 5 (3), Maribor 5 (4).
Izključitve: Ribnica 4, Maribor 4 minute.