15.09.2015 19:24:51

Zanesljiva Olimpija in Koper

Ekipama Celja in ptujske Drave sta se danes v četrtfinalu nogometnega pokala Slovenije pridružila še Olimpija in Luka Koper. Ljubljančani so v Ivančni Gorici zmagali s 3:1, Koprčani pa v Kranju proti Zarici s 3:0.

Olimpija, igrala je v precej spremenjeni postavi in brez nekaterih udarnih igralcev, je na kar lepo zasedenih tribunah pričakovano zgodaj povedla, svoj prvenec v ljubljanskem dresu je po sedmih minutah igre dosegel Brazilec Danilo Mariotto, ki se je po napaki obrambe znašel sam pred domačim vratarjem.

V 63. minuti so nekoliko neprepričljive goste domači, sicer tretjeligaši, presenetili in prek Marka Šajna izid izenačili. Toda to je bilo le kratkotrajno, že tri minute pozneje je Ezekiel Henty po podaji iz kota z glavo povedel svojo ekipo na 2:1, končni izid pa je postavil Dejan Djermanović v 81. minuti.

Na obračunu Zarice in Kopra je prvoligaš drugoligašu prav tako zabil tri zadetke. V 48. minuti je zadel Amar Rahmanović, v 78. in 84. minuti pa se je dvakrat proslavil Patrik Posavac.

Preostale tekme 2. kroga bodo na sporedu jutri.

Izidi 2. kroga pokala Slovenije
- torek, 15. september: Zarica Kranj - Luka Koper 0:3 (0:0) Ivančna Gorica - Olimpija 1:3 (0:1) - sreda, 16. september: 16.00 Ilirija - Domžale 16.00 Farmtech Veržej - Zavrč 16.00 TKK Tolmin - Maribor 18.00 Rudar Velenje - Krka - odigrano že prej: Mura - Celje 0:3 (0:2) Drava Ptuj - Triglav Kranj 6:4 (1:1, 1:0) - po 11 m