Zanimivih dvobojev ob sproščanju lokalnih strasti ni manjkalo. Na prvi pogled se zdi, da tekmovanja v vseh štirih skupinah potekajo brez zapletov, toda dejstvo je, da med klubi na vzhodu vre. Že nekaj časa.
Gostitelj vsake tekme mora za glavnega sodnika, njegova pomočnika in delegata odšteti od 710 do 730 evrov (bruto znesek).
Po petnajstih krogih v 3. SNL – vzhod so na vrhu lestvice Odranci, ki so se v nedeljo veselili desete zmage, varovanci trenerja Marjana Rajbarja so si ves izkupiček na gostovanju v Rakičanu zagotovili v 92. minuti dvoboja. Grad, ki se je moral v Srednji Bistrici zadovoljiti z remijem, zdaj zaostaja dve točki, za še dodatni dve pa Tromejnik, ekipa s Kuzme si je na svojem igrišču privoščila spodrsljaj v obračunu s Črenšovci.
Sledijo Beltinci, Ljutomer, Mura in Nafta, in kot na dlani je, da bi ob pogledu na lestvico lahko sklepali, da bo nadaljevanje prvenstva nadvse zanimivo, toda boljši poznavalci razmer vedo povedati, da se kmalu utegne pripetiti, da tekmovalni dosežki vendarle ne bodo več v ospredju oziroma da v vzhodnem tretjeligaškem loncu vre, pošteno vre, in da si nihče ne upa natančno napovedati, kako se bo vse skupaj razpletlo.
Kaj se dogaja? V vseh štirinajstih klubih so prepričani, da sodnikom namenjajo preveč denarja, kar bi radi spremenili. In ne dvomijo o tem, da bi bilo s pravšnjo mero razuma mogoče najti kompromisno rešitev, ki pa je za zdaj vendarle ni na obzorju.
Gostitelji tekem v prvem in drugem spomladanskem krogu v 3. SNL – vzhod sodniških stroškov niso poravnali.
Velja za vse gostitelje, brez izjeme, menda je pri tem ostalo tudi po tekmah ob zadnjem koncu tedna. Kako bo v prihodnje, ostaja zavito v tančico skrivnosti, a po naših informacijah so pripravljeni iti do konca.
Iz preprostega razloga, ker so trdno odločeni, da so sodniški stroški previsoki. Če smo povsem konkretni, mora gostitelj vsake tekme za glavnega sodnika, njegova pomočnika in delegata odšteti od 710 do 730 evrov, govorimo o bruto znesku. Veliko, malo ali ravno dovolj, presodite sami.
Sicer je jasno, da tudi klubi v treh preostalih skupinah zaradi sodniških stroškov niso navdušeni, toda klubom z vzhoda za zdaj niso sledili.
VIJOLIČASTIH NE BO V ŽREBU
V prihodnji sezoni vsi prvaki v štirih tretjeligaških skupinah seveda ne bodo dobili priložnosti zaigrati v drugoligaški druščini, v višji kakovostni razred bosta napredovali dve ekipi. Po koncu prvenstva bodo tako na sporedu dodatne kvalifikacije, kdo se bo s kom udaril, bo določil žreb.
Že zdaj pa je jasno, da v plesu kroglic ne bo Maribora B, ki je v severni skupini sicer prepričljivo na vrhu. Na sončni strani Alp namreč velja, da en klub hkrati ne sme imeti svoje ekipe tako v prvi kot v drugi ligi. Prizadevanja vodilnih mož v Ljudskem vrtu, da bi se to spremenilo, niso dosegla namena.
Za zdaj se potemtakem zdi, da bo vlogo vijoličastih prevzela Drava, v skupini center najboljše kaže Zarici, na zahodu se za vrh borita Ajdovščina in Izola, še največja gneča pa je v vzhodni skupini.