31.03.2015 22:45:22

Vse tri tekmice Slovenije remizirale

Prav vse resnejše ekipe, ki so danes igrale prijateljske tekme in so v isti kvalifikacijski skupini za evropsko prvenstvo kot Slovenija, so zabeležile izid 1:1. Estonija z Islandijo, Švica z ZDA, Anglija pa z Italijo.

V Zürichu je Američane v vodstvo popeljal Breh Shea, številčno premoč na igrišču, potem ko je Jozy Altidore v 68. minuti prejel rdeč karton, pa je v 80. minuti izkoristil Valentin Stocker.

Za Islandce je že v deveti minuti v polno zadel Rurik Gislason, v 55. minuti pa je izenačil znanec slovenskih nogometnih zelenic Konstantin Vasiljev.

V Torinu je Italijo v vodstvo v 29. minuti popeljal Graziano Pelle, v 79. minuti je izenačil Andros Townsend.

San Marino, outsider slovenske skupine, je z 0:1 v gosteh izgubil proti Liechtensteinu, Litva pa tekme ni igrala.