27.02.2016 18:21:10

Oblak zaklenil vrata tudi kraljevemu klubu (video)

Veliki madridski derbi je malce presenetljivo na Santiagu Bernabeuu dobil Atletico Madrid Jana Oblaka.

Atletico Madrid je znova pokazal, kako trd oreh je v evropskem nogometnem prostoru. Tokrat je na lastni koži to dejstvo občutil Real iz Madrida, ki na domačem igrišču ni našel poti mimo obrambe rdeče-belih in Jana Oblaka v vratih zdaj drugouvrščene ekipe la lige. Edini zadetek (0:1) na tekmi je za rojiblancose dosegel Antoine Griezmann v 53. minuti srečanja.

Jan Oblak je tako znova ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, za razliko od zadnjih treh tekem, pa je imel malce več dela. V drugem polčasu je ubranil nevaren poskus Borje Mayorala, v prvem pa je suvereno ustavil prosti strel Cristiana Ronalda.

Cristiano-Ronaldo

Nesporni favorit za trofejo zamora ob koncu sezone je tako še 17. v španskem prvenstvu svojo mrežo ohranil nedotaknjeno in je daleč najboljši vratar po koeficientu prejetih zadetkov.