eč
17.04.2015 22:29:17

Velikonja ohranja Lierse pri življenju (video)

Če bo Lierse v Belgiji ohranil prvoligaški status, bo za to "kriv" tudi Etien Velikonja.

Bizarna bitka za obstanek v belgijski prvi ligi se nadaljuje. Lierse in Cercle Brugge sta odigrala še tretjo od petih medsebojnih tekem, po katerih bo padel odgovor, kdo se bo preselil med drugoligaše in kdo bo še upal na to, da bo tudi v naslednji sezoni igral med elito. Zdaj se slednje bolj nasmiha Liersu, čeprav je v dodatne boje krenil s tremi točkami manj kot tekmec. Toda na treh tekmah ga je dvakrat premagal in zdaj je Cercle Brugge tisti, ki je v manj prijetnem položaju. Čeprav je hkrati res, da sta kluba po točkah izenačena; oba jih imata po šest.

Tretja tekma je bila odigrana v Bruggeju, kjer je bil eden od junakov gostov tudi Etien Velikonja. Primorski napadalec je po petnajstih minutah Liersu najprej priigral prosti strel na robu kazenskega prostora, nato pa z natančnim strelom in ob pomoči živega zidu domačih tudi zatresel mrežo domačih. Za Velikonjo je bil to četrti gol v Belgiji in drugi, odkar se Lierse meri s Cercle Bruggejem. Nekdanji varovanci Slaviše Stojanovića so nato v 85. minuti zadeli še enkrat in se na koncu veselili pomembne zmage z 2:0.