27.09.2015 09:34:38

Celar ohranil nekaj upanja za slovenske upe

Jure Banfi

Izbranci selektorja Dušana Kosića remizirali s turškimi vrstniki.

Slovenska reprezentanca do 17 let je na drugi tekmi kvalifikacijskega turnirja za EP 2016 v Lendavi remizirala z izbrano vrsto Turčije z rezultatom 1:1 (1:0). Turke je v 6. minuti po napaki domače obrambe popeljal v vodstvo Omur Abdulkadir, končni rezultat je v tretji minuti sodnikovega podaljška postavil Žan Celar. Po nesrečnem porazu z Belgijci, ki so bili tokrat s 4:1 boljši od Ferskih otokov, so slovenski upi ohranili nekaj upanja za drugo mesto v skupini, ki vodi v nadaljnje tekmovanje. Za želeni scenarij morajo v torek visoko premagati Ferske otoke, hkrati potrebujejo uslugo Belgijcev, ki morajo premagati Turke.

Selektor Dušan Kosić se je tokrat odločil za postavo Vidovšek, Hodžić, Drkušić, Valenčič, Horvat, Kerin (od 79. Palamar), Žinić (od 75. Guček), Gnezda Čerin, Celar, Zaletel, Turkuš (od 69. Koprivnik).