29.03.2015 23:08:37

Kvalifikacije za EP: Portugalci strli odpor Srbov (video)

Z nedeljskimi (osmimi) tekmami se je končala prva polovica kvalifikacij za Euro 2016.

Svoje delo v petem krogu je moralo opraviti šestanjst reprezentanc, ki tekmujejo v skupinah D, F in I.

V skupini D so Nemci vknjižili tretjo zmago. Tokrat so z zadetkoma Reusa in Müllerja z 2:0 slavili v Gruziji in se vrnili v boj za prvo mesto na lestvici. Pri tem so jim nehote pomagali še vodilni Poljaki, ki so gostovali na Irskem in prišli le do točke.

Gostje so povedli v 26. minuti prek vezista Kölna Peszka, v tretji minuti sodnikovega podaljška pa jim je zmago preprečil napadalec Southamptona Long. Poljaki imajo zdaj na vrhu lestvice le točko prednosti pred Nemci in Škoti. Slednji so se znesli nad Gibraltarjem in ga premagali s 6:1. Tri gole je zabil napadalec Sunderlanda Fletcher. Gibraltarci so se tako veselili svojega prvega zadetka.

V skupini F so Romuni in Severni Irci na vrhu lestvice še povečali prednost pred zasledovalci. Prvi so bili z 1:0 boljši od Ferskih otokov, drugi pa z 2:1 od Fincev. Tretji Madžari so na svojem igrišču remizirali (0:0) s povsem razglašenimi Grki, ki so tako prišli šele do svoje druge točke v tekmovanju.

V skupini I, v kateri nastopa le pet reprezentanc, so favorizirani Portugalci v derbiju gostili Srbe, ki so po neredih na tekmi z Albanijo ostali brez treh točk, in so v srečanje vstopili samo z eno na svojem kontu. Pri tej so tudi ostali, saj so Cristiano Ronaldo in druščina lizbonski dvoboj pred skoraj 60 tisoč gledalci dobili z 2:1.

Gostitelje je že v deseti minuti v vodstvo popeljal Carvalho, po uri igre pa je bilo 1:1. Za Srbijo je s spektaklularnim zadetkom s škarjicami zadel Matić. Vendar je bil izid izenačen vsega dve minuti, saj je za Portugalce zadel Coentrao in svoji reprezentanci prinesel zelo pomembno zmago. Z njo je Portugalska ostala na vrhu lestvice, z dvema točkama več od Danske in Albanije.

Prav Albanija je imela danes na svojem igrišču v Elbasanu veliko težav z Armenijo. Gostje so povedli že v četrti minuti in vodili vse do 77. Takrat je v polno meril Mavraj, štiri minute pozneje pa še Gashi in Albanci so se veselili druge zmage v kvalifikacijah.