STA/nu
08.09.2014 18:59:44

Za konec pravljičnih sedem

Arsen Perić

Slovenska reprezentanca do 21 leta starosti je na zadnji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2015 v Estoniji slavila s 7:1 (4:0) in tekmovanje v skupini 2 končala na tretjem mestu. Pred njo sta bili Danska in Rusija.

V Talin je skupaj s člansko dopotovala tudi slovenska mlada reprezentanca. Selektor Robert Englaro je ekipo vodil na tekmi v Rakvereju, ki pa je bila zgolj formalnost, saj so bili naši fantje že pred zadnjim krogom prikovani nat tretje mesto.

A kljub temu so mladi slovenski nogometaši dvoboj z Estonci vzeli resno. Nenazadnje so se jim želeli oddlolžiti za poraz iz Velenja, kjer je Estonija pred enim letom slavila z 1:0.

Že od prve minute so Slovenci zagospodarili na igrišču, svojo premoč pa hitro kronali še z zadetki. Domačo mrežo je v 16. minuti razdevičil kapetan Nemanja Mitrović, za katerega je bil to zadnji nastop v reprezentanci U-21. Že dve minuti pozneje so domači naredili prekršek za najstrožjo kazen, z bele točke pa je zadel njegov soigralec iz Olimpije Andraž Šporar.

Sledilo je novih udarnih pet minut, ko sta zablestela člana Celja, v 27. minuti je vodstvo povišal Blaž Vrhovec, v 32. pa je za izid polčasa (0:4) poskrbel Benjamin Verbič.

Že kmalu po začetku drugega polčasa je bilo že 5:0, kot je izvajal Vrhovec, žogo pa je v estonsko mrežo spravil član italijanske Cesene Luka Krajnc. V 78. minuti je v igro vstopil mariborski vezist Dino Hotič in se takoj izkazal. Debitant je dve minuti po vstopu v igro dosegel svoj prvenec, potem pa je Estonija vendarle dosegla častni zadetek, z bele točke je bil uspešen Frank Liivak. Zadnjo besedo so vseeno imeli gostje, oziroma Hotič, ki je v 89. minuti postavil končni izid - 1:7.

Estonija - Slovenija 1:7 (0:4)

Stadion Rakvere, sodniki: Šilagava, Čičinadze, Todria (vsi Gruzija).
Strelci: 0:1 Mitrović (16.), 0:2 Šporar (18./11-m), 0:3 Vrhovec (27.), 0:4 Verbič (32.), 0:5 Krajnc (63.), 0:6 Hotič (80.), 1:7 Liivak (83., 11-m), 1:7 Hotič (89.).
Estonija: Igonen, Mööl, Avilov, Elhi, Liivak, Anier (od 74. Sobčenko), Vihmann, Aloe, Luigend, Ainsalu, Junolainen (od 56. Gussev).
Slovenija: Jug, Janža (od 60. Balkovec), Mitrović, Krajnc, Šporar, Vancaš Požeg, Benedičič (od 69. Kapun), Klinar, Vrhovec, Majer (od 78. Hotič), Verbič.
Rumeni kartoni: Igonen; Janža, Vrhocev.