23.10.2019 08:32:12

Odpisani se je SNEL Z VERIGE: Dervišević zaprl usta vsem, o tej predstavi se bo Milaniču SANJALO! (video)

Drago Wernig - TAKA

Maribor se je moral za zmago na Ptuju pošteno potruditi, s tremi podajami pa je blestel odpisani Amir Dervišević.

Strateg Maribora Darko Milanič je pred dnevi napovedal, da bo v novi sezoni prakticiral igranje prijateljskih tekem (med tednom), na katerih bodo priložnost dobivali tisti, ki so na prvenstvenem obračunu igrali malo ali nič. Potem ko so se Mariborčani pred tekmo s Taborom pomerili z avstrijskim tretjeligašem Weizem, je bil tokrat na vrsti slovenski tretjeligaš Videm pri Ptuju.

Mariborčani so uspeli proti nižjeligašu iztržiti zmago s 4:1, a so se morali zanjo pošteno potruditi. Po prvem polčasu je kazalo na blamažo petnajstkratnih slovenskih državnih prvakov, saj je Videm vodil z 1:0 po zadetku Krajnca, šele v zaključku dvoboja so Mariborčani uspeli izid preobrniti.

Najprej je v 67. minuti Tavares zapravil enajstmetrovko, potem je v 79. minuti izid na 1:1 po podaji Ogrinca poravnal Mešanović. Sledili so trije koti in tri asistence Derviševića – dvakrat Mulahusejnoviću (85. in 86. minuta), enkrat mladincu Luki Verbiču (90. minuta).