gv
gv
20.03.2016 11:09:44

26. krog PLTS: Krka na pragu presenečenja v Mariboru, Olimpija razbila Velenjčane

Drago Wernig - TAKA

Odigran je bil 26. krog PLTS.

Koprčani so si po štirih porazih, ko so morali priznati premoč Celju, Mariboru, Olimpiji in Rudarju, oddahnili, saj so v nadaljevanju premagali Krko, tokrat pa v zadnjih sekundah tekme iztržili še remi. Na domačem igrišču jih je pričakala Gorica, ki je jeseni z Bonifike že odnesla polno bero točk.

koper gorica af

Zelo zanimivo je bilo v Mariboru, kjer so se nogometaši Krke pokazali kot nevarno moštvo, ki je bilo blizu velikemu presenečenju. A niso znali izkoristiti svoje priložnosti, posebej ob dejstvu, da so večino drugega polčasa imeli igralca več na igrišču. Mariboru pa je uspel preobrat, s katerim je ohranil stik za vodilno Olimpijo.

Do svoje 12. prvenstvene zmage, s katero so se utrdili na tretjem mestu, so Domžalčani prišli po zaslugi boljše igre v drugem polčasu, junak pa je bil Jure Balkovec z lepo izvedenim zmagovitim prostim strelom. Celjani, ki so v svojih vrstah pogrešali kaznovanega Marka Pajača, po desetem porazu ostajajo šesti.

Zavrčani so se s prvo spomladansko zmago - do nje so prišli kot zadnja ekipa v ligi - utrdili na petem mestu prvenstvene lestvice. Do nje so prišli po zaslugi zgodnjega zadetka Lovra Cveka in dobrega zapiranja krških napadalnih adutov v nadaljevanju obračuna. Krško, ki tako ostaja še brez zmage proti Zavrču, po 13. porazu v sezoni ostaja na dnu lestvice, v skupini treh ekip s po 25 točkami.

26. krog prve lige telekom slovenije

KOPER - GORICA 1:1 (0:0)
0:1 Gregorič (53), 1:1 Jurina (90)
(poročilo)

MARIBOR - KRKA 2:1 (1:1)
0:1 Kostanjšek (9), 1:1 Vršič (42), 2:1 Tavares (77)
(poročilo)

CELJE - DOMŽALE 1:2 (1:0)
1:0 De Sousa (25), 1:1 Črnic (66, enajstmetrovka), 1:2 Balkovec (83)
(poročilo)

KRŠKO - ZAVRČ 0:1 (0:1)
0:1 Cvek (16)
(poročilo)

OLIMPIJA - RUDAR 5:0 (1:0)
1:0 Kronaveter (24), 2:0 Wobay (49), 3:0 Kronaveter (62, enajstmetrovka), 4:0 Knezović (88, avtogol), 5:0 Alves (90)