20.03.2016 09:52:45

Samardžić v slogu najboljših napadalcev (video)

nk-rijeka.hr

Slovenski reprezentančni branilec se je izkazal s čudovitim golom.

Nogometaši Rijeke so se ob koncu tedna v 28. krogu hrvaškega prvenstva veselili pomembne zmage. Matjaž Kek in njegovi varovanci so pred svojimi navijači s 4:0 premagali Inter iz Zaprešića, s katerim so se pred tem v dozdajšnjem delu sezone trikrat razšli brez golov. Tokrat so v četrti minuti zadeli že s prvim strelom proti vratom (Tomasov), Gavranović je že v prvi polovici prvega polčasa povišal prednost, najlepši trenutek dvoboja pa se je zgodil v 65. minuti, ko se je med strelce v slogu najboljših napadalcev vpisal Miral Samardžić. Slovenski reprezentančni branilec si je po podaji z desne strani kakšen meter znotraj kazenskega prostora žogo umiril s prsmi, nato pa z izjemnim volej udarcem zatresel mrežo, kar je zgolj nekaj trenutkov pozneje za končnih 4:0 uspelo še Balaju.

"Čestitke igralcem, v lepem ozračju smo osvojili pomembne točke, kar je lepa popotnica za reprezentančni premor," je bil po tekmi zadovoljen Matjaž Kek, kakopak je bil nasmejan tudi Miral Samardžić, ki je vso tekmo poveljeval obrambi, Roman Bezjak je bil na igrišču do 77. minute, Aleš Mejač ni igral. "Odigrali smo odlično tekmo. Hitro smo zadeli in potem nam je steklo, z Interjem smo zdaj poravnali dolgove. Po edinem porazu v tej sezoni proti Dinamu smo še bolj strnili vrste, postali smo še bolj kompaktni, kar je posledica uspešnega niza," je povedal gorenjski branilec, ki se je s soigralci veselil pete zaporedne prvenstvene zmage.