24.09.2014 22:40:50

10. krog PLTS: Domžalskih 990 minut

Grega Wernig

Danes so spet zaživele slovenske nogometne zelenice, saj je na sporedu vseh pet obračunov desetega kroga Prve lige Telekom Slovenije.

V Novem mestu je gostovala do tega kroga neporažena Olimpija. Vendar pa se je njen niz v dolenjski prestolnici končal, saj je Krka slavila z 2:1.

Ljubljančanom ni pomagalo niti dejstvo, da so imeli 19 kotov, niti razmerje v strelih na gol, ki je bilo 17:7 v njihovo korist. Spet pa niso izkoristili niti enajstmetrovke, potem ko jo je v soboto v Domžalah zapravil Nik Omladič, je tokrat nekaj podobnega 'uspelo' še Andražu Šporarju. Novomeščani so vknjižili drugo zmago v sezoni.

V derbiju sredine lestvice sta se Zavrč in Celje razšla brez zmagovalcev in brez zadetkov.

Domžalska mreža ostaja nedotaknjena tudi po dvoboju desetega kroga z Gorico. Varovanci trenerja Luka Elsnerja so vrtnice odpihnili s 3:0, vse zadetke pa dosegli v drugem polčasu. Ekipa iz mesta ob Kamniški Bistrici zadetka ni prejela že 990 minut (niz je začela z zadnjo tekmo lanske sezone).

Mariborčani so bili znova blizu neprijetni izkušnji, a so se izvlekli, ko je Marco Tavares v sodniškem podaljšku dosegel zmagoviti zadetek v Velenju. Domačini so bili sicer bolj konkretni, a mreže jim ni uspelo zatresti. Z zadetkom brazilskega napadalca in s tremi novimi točkami so vijoličasti skočili na drugo mesto prvenstvene lestvice.

Današnji datum si bodo še posebej zapomnili nogometaši Radomelj. Ti so sploh prvič v prvoligaški druščini vknjižili zmago! To jim je uspelo na Bonifiki, kjer so gostje nadgradili dobro predstavo v prejšnjem krogu, ko so sploh prvo točko v svojo statistiko vpisali v Novem mestu. Gostom sta zmago v Kopru priigrala Niko Snoj, ki je v 33. minuti zadel s strelom ob vratnici, in nekdanji reprezentant Janez Zavrl, ki je v 52. minuti po podaji strelca uvodnega gola iz kota z glavo premagal Ermina Hasića.