20.12.2015 10:29:33

Hiroshima do tretjega mesta na klubskem SP

Nogometaši Sanfrecce Hiroshima so na klubskem svetovnem prvenstvu na Japonskem v tekmi za tretje mesto z 2:1 (0:1) premagali kitajsko ekipo Guagzhou Evergrande.

V prvem polčasu so imeli več od igre varovanci nekdanjega brazilskega selektorja Luiza Felipa Scolarija, ki so že v tretji minuti z golom Brazilca Paulinha povedli z 1:0, toda v nadaljevanju tekme niso več uspeli zatresti mreže vratarja Takuta Hayashija.

Ko je trener aktualnih japonskih državnih prvakov Hajima Moriyasu v 58. minuti zamenjal Hisata Sata z Brazilcem Douglasom, je s tem zadel v polno. V 70. minuti je 28-letni Brazilec prvič zatresel mrežo azijskih prvakov, nato pa je v 87. minuti še drugič premagal Shuaija Lija, kar je ekipi iz Hirošime prineslo končno tretje mesto.

Že v sredo so nogometaši mehiške Americe osvojili peto mesto; v Osaki so z 2:1 (2:1) premagali Mazembe iz DR Konga.

Ob 11.30 uri bo v Jokohami na sporedu še veliki finale. V njem se bosta pomerili najboljša evropska ekipa minule sezone Barcelone in aktualni južnoameriški prvak River Plate iz Buenos Airesa.