17.10.2015 19:15:35

Uradno: Cristiano Ronaldo rekorder Reala

Cristiano Ronaldo je z drugim golom Reala Madrida ob zmagi s 3:0 proti Levanteju postal najboljši strelec Madridčanov v zgodovini.

Dosegel je 324. zadetek na 310. tekmi in s tem prehitel Raula, ki je pred dnevi naznanil, da ob koncu sezone končuje kariero.
Tridesetletni Portugalec je po statistiki la lige dosegel 324. gol, po statističnih podatkih Reala in športnega dnevnika Marce pa je Raula presegel pred dvema tednoma na tekmi lige prvakov proti Mälmoju.
Prvi gol Reala je v 27. minuti po podaji Ronalda dosegel Marcelo, v 30. minuti je bil uspešen še Portugalec. Končni izid je v 81. minuti postavil Jese.
V nemški ligi pa še naprej gospodari Bayern iz Münchna. Danes je v gosteh z zadetkom Thomasa Müllerja z 1:0 slavil pri Werderju iz Bremna, kar je bila deveta Bayernova zmaga v prvih devetih krogih. S tem je popravil rekord najboljšega začetka v bundesligi.Prejšnji rekord je Bayern z osmimi zaporednimi zmagami na začetku sezone postavil v sezoni 2012/13.