ro
19.09.2015 23:26:34

Slaven Bilić krvnik velikanov

Hrvaški strokovnjak na klopi West Hama zbira velike skalpe in točke.

Na Otoku kakopak najbolj odmevajo zmaga Chelseaja na derbiju z Arsenalom in kritike topničarjev na račun sojenja, ena od glavnih zgodb pa je tudi Slaven Bilić. Oziroma njegov West Ham, ki je z 2:1 slavil na Etihadu in Manchester Cityju v šestem krogu premier lige prizadejal prvi poraz, prav tako se je mreža ekipe, ki jo vodi Manuel Pellegrini, zatresla prvič v dozdajšnjem delu prvenstva. Nekdanji hrvaški selektor s svojo zasedbo tako nadaljuje izjemen niz, West Ham je že pred tem v gosteh ugnal Arsenal in Liverpool, a je doma klonil pred Leicesterjem in Bournemouthhom.

Gostje so povedli v šesti minuti, ko je s strelom z roba kazenskega prostora v polno zadel Victor Moses, po dobre pol ure igre je bilo že 0:2, med strelce se je vpisal Diafra Sakho. V dodatku prvega polčasa je upanje Cityju vrnil Kevin de Bruyne, v drugem delu pa pritiski gostiteljev šred 53.545 gledalci niso obrodili sadov.