19.09.2015 22:23:45

10. krog PLTS: Zmaji z desetimi točkami prednosti pred prvaki

Po petkovem remiju v Celju so bile v soboto odigrane še tri tekme 10. prvenstvenega kroga. Olimpija je slavila v Novi Gorici, Zavrč je premagal Maribor, Krka in Rudar sta si razdelila plen.

Derbi kroga v Novi Gorici je bil znova lepa reklama za slovensko prvoligaško prizorišče. Postregel je s tekmo na zavidljivi kakovostni ravni, v imenitni kulisi so slavili nogometaši Olimpije, ki so pokazali odlike velikih ekip. Ljubljančani niso blesteli kot na nekaterih prejšnjih preizkušnjah, a so kljub temu prepričljivo zmagali, toda rezultat ni stvarni odsev dogodkov na igrišču. Varovanci Mirana Srebrniča so namreč igrali zelo dobro, za kaj več jim je zmanjkal kanček sreče, ki so jo imeli v prvi četrtini.

zavrc - maribor dw
Drago Wernig - TAKA

V Zavrču je bilo zelo vroče. Haložani se veselijo velikega skalpa, premagati prvake pač ni mačji kašelj, a so jim vijoličasti pri tem izdatno pomagali, saj sta Marko Šuler in Marwan Kabha zatresla lastno mrežo. Vroče je bilo tudi ob igrišču, sodnik Rade Obrenović je zaradi izgredov Viol in še koga dvoboj v naelektrenem ozračju podaljšal za kar 21 minut, očitno bo tekma imela tudi nadaljevanje, ko bodo svoje morale povedati odgovorne osebe.

krka - rudar gw

Mirno je bilo na Portovalu, kjer sta v obračunu Krke in Rudarja mreži mirovali, prav tako kot v Areni Petrol, kjer so že v petkovem večeru merili moči Celjani in Krčani. Edina nedeljska tekma bo ob Kamniški Bistrici, kjer bodo Domžale gostile Koper.

LESTVICA
1. Olimpija 10 8 1 1 30:5 25 2. Gorica 10 7 0 3 21:19 21 3. Domžale 9 5 1 3 16:8 16 4. Maribor 10 4 3 3 15:12 15 5. Zavrč 10 4 3 3 9:9 15 6. Rudar 10 2 4 4 10:13 10 7. Krka 10 2 4 4 9:16 10 8. Krško 10 2 3 5 5:13 9 9. Luka Koper 9 2 2 5 12:17 8 10. Celje 10 1 4 6 6:21 6