07.08.2015 22:47:17

PSG začel z igralcem manj, a tremi točkami več

Začelo se je tekmovanje v prvi od petih največjih lig, serijski francoski prvak je v gosteh premagal Lille.

Še vedno prvi zvezdnik ekipe Zlatan Ibrahimović, za katerega ni jasno, ali bo v Parizu ostal tudi po koncu prestopnega roka, ni mogel igrati zaradi poškodbe. Nova velika okrepitev Angel Di Maria pa še ni mogel pomagati soigralcem in si je tekmo na skrajnem severu Francije ogledal s tribune.

Da bi bila mera pariških težav polna, je Adrienu Rabiotu uspelo že do 28. minute zbrati dva rumena kartona in oditi pod predčasno prho, toda Parižani so na začetku nove prvenstvene sezone pokazali ogromno volje in borbenosti ter navzlic vsemu tekmovalno obdobje začeli s paketom treh točk.

Pri čemer je treba poudariti, da je do izključitve prišlo pri izidu 0:0 in si je PSG zmago moral priigrati z igralcem manj. To mu je uspelo v 57. minuti, ko je prvi zadetek sezone 2015/16 tako v francoski ligi kot v katerikoli od najmočnejših evropskih lig (tekmovanje v Angliji se bo začelo približno 17 ur pozneje) dosegel Lucas.