12.04.2015 22:45:19

Serie A: Slovenski dvoboj Cheivu

V italijanskem prvenstvu je bil na sporedu krog brez pravega derbija.

Zato pa je bilo toliko bolj zanimivo za slovenske legionarje. Tako so si nasproti stali Luka Krajnc (Cesena) in Boštjan Cesar ter Valter Birsa (Chievo). Bolj uspešni so bili gostje iz Verone, ki so slavili z 1:0 in Ceseni prizadejali boleč poraz. Slednja namreč nujno potrebuje točke za obstanek med elito, saj je trenutno na skromnem 18. mestu. Od Slovencev sta celo tekmo odigrala Krajnc in Cesar, Birsa pa je v igro vstopil v 62. minuti.

Brez točke je ostal tudi Sassuolo Dejana Lazarevića, ki je klonil na gostovanju pri Atalanti. Končni rezultat je bil 2:1, Lazarević pa je bil dejaven le zadnjih deset minut obračuna.

Visok poraz je zabeležila Fiorentina, ki se je podala na zahtevno gostovanje v Neapelj. Napoli je slavil s 3:0, poraza pa nista mogla preprečiti niti Josip Iličić in Jasmin Kurtić. Prvi je igral le v drugem polčasu, drugi pa vseh 90 minut.

Za drugo zmago kluba s slovenskim pridihom pa je poskrbel Palermo, katerega barve brani Siniša Anđelković. "Južnjaki" so se v gosteh znesli nad Udinesejem, večino dela pa so opravili že v prvi polovici prvega polčasa, ko so povedli z 2:0. Končni rezultat je bil 3:1, k deveti letošnji zmagi pa je pripomogel tudi Anđelković, ki je odigral celotno srečanje.

HANDANOVIĆ PARAL ŽIVCE VERONI
Od Slovencev je v soboto na zelenico stopil le reprezentančni vratar Samir Handanović in odigral eno pomembnejših vlog pri zmagi Interja nad Verono (3:0). Odlični vratar je nekajkrat izvrstno posredoval, najbolj pa se je izkazal v 77. minuti, ko je Luci Toniju ubranil najstrožjo kazen, ki jo je zagrešil nekdanji srbski reprezentant Nemanja Vidić.

Za eno največjih presenečenj v sezoni pa je nedvomno poskrbela zadnja Parma. Slednja se že nekaj časa ukvarja s hudimi finančnimi težavami, kljub temu pa so njeni nogometaši na kolena spravili vodilni Juventus.