05.04.2015 23:02:10

Primera division: Mathieu rešil Katalonce

Konec tedna so v najboljši španski ligi odigrali tekme 29. kroga.

V soboto je bil na sporedu iz vidika slovenskih ljubiteljev nogometa izjemno zanimiv obračun v Cordobi, kjer je gostoval Atletico. Ekipa Reneja Krhina si prizadeva, da bi se končno odlepila dna lestvice, toda proti vročim Madridčanom jim to ni uspelo. Z Janom Oblakom v vratih, Miguel Angel Moya je namreč še vedno poškodovan, Atletico ni imel večjih težav na gostovanju. Mrežo domačih je že v 5. minuti tekme načel Antoine Griezmann, končni izid pa je v 39. minuti postavil Niguez. Rene Krhin je za Cordobo odigral celo tekm, Oblak pa se je še enkrat več izkazal s svojimi obrambami. Tisto najlepšo iz 85. minute tekme si lahko ogledate v spodnjem posnetku.

rene krhin atletico

Nedeljski spored je z visoko zmago 9:1 nad Granado začel Real Madrid. Cristiano Ronaldo je dosegel kar pet golov, od tega je že v prvem polčasu prišel do klasičnega hat-tricka. James Rodriguez je zacelil poškodbo in se pred odločilnim delom sezone vrnil v ekipo. Kolumbijca so pri kraljevem klubu zelo pogrešali, ne nazadnje je Rodriguez na 20 tekmah v la ligi zabil tudi osem golov.

V Vigu, kjer je v nedeljo zvečer igrala Barcelona, na koncu sicer res ni bilo velikega presenečenja. Katalonci so prišlo do novih treh točk, s katerimi držijo štiri točke naskoka pred danes galaktičnim Realom, a so se morali kar pošteno namučiti za to. Edini gol na tekmi je dosegel Francoz Jeremy Mathieu, sicer osrednji branilec po nogometni izobrazbi, pri tem pa mu je nekoliko pomagala tudi vratnica.

29. krog španskega prvenstva

EIBAR – RAYO 1:2 (1:2)
1:0 Arruabarrena (35, enajstmetrovka), 1:1 Bueno (40), 1:2 Manucho (42)

SEVILLA – ATHLETIC 2:0 (2:0)
1:0 Vidal (3), 2:0 Bacca (21)

CORDOBA – ATLETICO 0:2 (0:2)
0:1 Griezmann (5), 0:2 Niguez (39)

ALMERIA – LEVANTE 1:4 (0:2)
0:1 Barral (17), 0:2 Casadesus (32), 0:3 Barral (53), 1:3 Hemed (70), 1:4 Barral (75)

MALAGA – SOCIEDAD 1:1 (0:0)
1:1 Recio (55), 1:1 Pardo (83)

REAL – GRANADA 9:1 (4:0)
1:0 Bale (25), 2:0 Ronaldo (30), 3:0 Ronaldo (36), 4:0 Ronaldo (38), 5:0 Benzema (52), 6:0 Ronaldo (54), 7:0 Benzema (55), 7:1 Ibanez (74), 8:1 Mainz (83, avtogol), 9:1 Ronaldo (89)

VALENCIA – VILLARREAL 0:0

GETAFE – DEPORTIVO 2:1 (2:0)
1:0 Alexis (18), 2:0 Escudero (34), 2:1 Toche (79)

CELTA – BARCELONA 0:1 (0:0)
0:1 Mathieu (74)

ESPANYOL – ELCHE 1:1 (1:0)
1:0 Garcia (17), 1:1 Herrera (77)