05.04.2015 13:31:25

Ronaldo do klasičnega hat-tricka v osmih minutah (video)

V Španiji so danes na spored štiri srečanja, že na prvem pa je prišlo do prave goleade in novega zgodovinskega dosežka.

Kot prva je bila na sporedu tekma med madridskim Realom in Granado, ki jo bo visoko dobil kraljevi klub.

Ta je že prvi polčas dobil s 4:0, kar tri gole - za 2:0, 3:0 in 4:0 - pa je v tem dosegel prvi zvezdnik moštva Cristiano Ronaldo. Še več, Portugalec je za ta dosežek potreboval točno osem minut.

Ronaldo je dokazal, da lahko prekosi sam sebe. Pred tem je bil namreč rekorder prav on, ko je 27. januarja 2013 pri zmagi nad Getafejem s 4:0 dosegel hattrick v devetih minutah.

Mrežo sta ob Portugalcu, ki je v drugem polčasu v svojo statistiko dodal še dva gola, zatresla še Gareth Bale in dvakrat Karim Benzema.

Po dveh mesecih okrevanja po poškodbi stopala se je v igro danes vrnil tudi James Rodriguez.

Tekma se je končala z zmago domačih z 9:1.

Ronaldo je sicer že petič v sezoni dosegel vsaj tri gole na eni tekmi in se na večni lestvici izenačil z zvezdnikom Barcelone Lionelom Messijem. Oba sta doslej dosegla po tri gole in več na 24 tekmah primiere division. V karieri pa jih je Ronaldo dosegel že na 31 tekmah, samo za Real, tudi na tekmah, ki niso sestavni del lige, pa na 28. S tem se je na klubski lestvici na prvem mestu izenačil z legendarnim Alfredom di Stefanom.