05.04.2015 23:27:21

Ligue 1: V Marseillu je bilo divje

Konec tedna so v Franciji igrali tekme 31. kroga tamkajšnjega elitnega prvenstva.

Krog sta danes odprla Monaco in St. Etienne. Moštvi je pred tekmo ločila le ena točka, nič drugače pa ni tudi po tekmi, saj sta se ekipi razšli brez zmagovalca.

Še posebej zanimivo je bilo prav zadnje dejanje kroga. V nedeljo sta se namreč na jugu Francije pomerila Marseille in PSG. V tem delu Francije osovražene Parižane je na gostovanju čakala precej zahtevna naloga. Ta tekma namreč velja za enega večjih derbijev ligue 1, v veliko pogledih pa je upravičila svoj sloves. Parižani so lovili Lyon, ki je dan pred tem uspešno opravili nalogo in začasno prevzeli prvo mesto. Toda derbi na Velodromu je stvari spet postavil na svoje mesto. Veliko bolje so sicer začeli domačini, ki so po prvem polčasu zahvaljujoč Gignacu vodili z 2:1, a Parižani so jim v nadaljevanju vrnili z enako mero. Nesrečnik večera je bil prav gotovo Jeremy Morel, ki je v 51. minuti poskrbel za avtogol, nespametno potezo pa si je privoščil strelec dveh zadetkov za Marseille, ki je po koncu tekme prigovarjal sodniku in si za to prislužil rdeč karton.

31. krog francoskega prvenstva

MONACO - ST. ETIENNE 1:1 (0:0)
0:1 Erdinc (62), 1:1 Martial (68)

GUINGAMP - LYON 1:3 (0:2)
0:1 Fekir (26), 0:2 Lacazette (39), 0:3 N'jie (61), 1:3 Beauvue (80)

LILLE - REIMS 3:1 (1:0)
1:0 Corchia (18), 2:0 Oribi (48), 2:1 Preville (52), 3:1 Roux (72)

LORIENT - RENNES 0:3 (0:2)
0:1 Mexer (17), 0:2 Armand (44), 0:3 Doucoure (50)

METZ - TOULUSE 3:2 (2:1)
0:1 Ben Yedder (22), 1:1 Maiga (25), 2:1 Maiga (42), 3:1 Maiga (54), 3:2 Doumbia (90)

MONTPELLIER - BASTIA 3:1 (0:1)
0:1 Sio (35), 1:1 Barrios (69), Mounier (72, enajstmetrovka), 3:1 Sanson (90+1)

NICE - EVIAN 2:2 (1:1)
0:1 Nounkeu (18), 1:1 Bosetti (45+1), 2:1 Eysseric (68), 2:2 Thomasson (78)

BORDEAUX - LENS 2:1 (0:0)
1:0 Mariano (81), 1:1 Chavarria (86), 2:1 Maurice-Belay (90)

NANTES - CAEN 1:2 (1:0)
1:0 Bedoya (11), 1:1 Sala (80, enajstmetrovka), 1:2 Lemar (90)

MARSEILLE - PSG 2:3 (2:1)
1:0 Gignac (30), 1:1 Matuidi (35), 2:1 Gignac (43), 2:2 Marquinhos (49), 2:3 Morel (51, avtogol)