04.02.2015 22:52:43

Italijanski pokal: Napoli v zadnjih sekundah do polfinala

vszi

Fiorentina se je z zmago 2:0 nad favorizirano Romo uvrstila v polfinale italijanskega pokala, Gonzalo Higuain je v zadnjih minutah tekme prinesel napredovanje Napolija.

Napovedi, da bo Josip Iličić po novem spet več igral za Fiorentino, so se delno uresničile že danes. Jojo četrtfinalnega obračuna italijanskega pokala med Romo in Fiorentino sicer ni začel v prvi enajsterici, je pa v igro prišel v 70. minuti in zabeležil svoj prvi nastop v vijoličastem dresu po 14. decembru lani! Tudi z njegovo pomočjo so Firenčani v gosteh slavili z 2:0 (oba gola je zabil Mario Gomez) in napredovali. Jasmin Kurtić je tekmo presedel na klopi za rezerve.

Fiorentina se je v polfinalu tako pridružila Juventusu, ki bo tudi tekmec Firenčanov, in Laziu. Četrtega polfinalista je dala sredina tekma med Napolijem in Interjem, kjer pa Samir Handanović tokrat ni stal v vratih. Neapeljčani so do zmage prišli po zaslugi Gonzala Higuaina, ki je zadel v izdihljajih tekme.