26.12.2014 20:37:07

Premier liga: Brez težav za manchestrska velikana, tudi Vučkić zaigral

Praznični program, v katerem bo vsak od dvajsetih angleških premierligašev v sedmih dneh odigral tri tekme, bosta zgodaj popoldan odprla vodilni Chelsea in West Ham.

Na Stamford Bridgeu so varovanci Joseja Mourinha lovili štirinajsto zmago v sezoni, s katero so zadržali tri točke prednosti pred aktualnim prvakom Manchester Cityjem. Njihova tokratna žrtev je bil letos sicer odlični West Ham. Za modre je bil že na začetku tekme uspešen kapetan John Terry, piko na i zmagi Londončanov pa je postavil Diego Costa.

Drugouvrščeni Manchester City je gostoval pri West Bromwichu in ohranil zaostanek treh točk za četo Joseja Mourinha s prepričljivo zmago na težkem gostovanju. Pa ne toliko zaradi samega nasprotnika, temveč zaradi vremena, saj je med tekmo začelo zelo snežiti.

Zanimivo je bilo tudi na Old Traffordu, kjer je kapetan Wayne Rooney z dvema zadetkoma upravičil prost dan, ki jim ga je dan pred tem namenil trener Louis van Gaal. V 82. minuti so slovenski ljubitelji nogometa dočakali nastop Harisa Vučkića, ki je bil njegov peti v premier ligi in prvi po treh letih.

Petkov spored sta zaključila Arsenal in QPR, njun dvoboj pa ni minil brez zanimivih vložkov. Že v deveti minuti tekme so imeli topničarji priložnost, da dosežejo gol iz enajstmetrovke, a ne ravno natančno je streljal Alexis Sanchez, nad katerim je bil prekršek storjen. Svojim navijačem se je oddolžil v 37. minuti, v drugem polčasu pa si je pravo neumnost privoščil Olivier Giroud, ki je za svoj udarec z glavo prejel neposredni rdeči karton. Kljub igralcu manj so na koncu topničarji le prišli do težko prigarane zmage.

18. krog angleškega prvenstva

CHELSEA - WEST HAM 2:0 (1:0)
1:0 Terry (31), 2:0 Costa (62)

BURNLEY - LIVERPOOL 0:1
0:1 Sterling (62)

CRYSTAL PALACE - SOUTHAMPTON 1:3 (0:1)
0:1 Mane (17), 0:2 Bertrand (48), 0:3 Alderweireld (54), 1:3 Dann (86)

EVERTON - STOKE 0:1 (0:1)
0:1 Krkić (38, enajstmetrovka)

LEICESTER - TOTTENHAM 1:2 (0:1)
0:1 Kane (2), 1:1 Ulloa (49), 1:2 Eriksen (72)

MANCHESTER UTD - NEWCASTLE 3:1 (2:0)
1:0 Rooney (23), 2:0 Rooney (36), 3:0 van Persie (53), 3:1 Cisse (87, enajstmetrovka)

SUNDERLAND - HULL 1:3 (1:1)
1:0 Johnson (1), 1:1 Ramirez (32), 1:2 Chester (51), 1:3 Jelavić (90)

SWANSEA - ASTON VILLA 1:0 (1:0)
1:0 Sigurdsson (13)

WBA - MANCHESTER CITY 1:3 (0:3)
0:1 Fernando (8), 0:2 Toure (13, enajstmetrovka), 0:3 Silva (34), 1:3 Ideye (87)

ARSENAL - QPR 2:1 (1:0)
1:0 Sanchez (37), 2:0 Rosicky (65), 2:1 Austin (79, enajstmetrovka)