tp
29.10.2014 23:58:12

City izpadel in ostal brez dveh

Ne le v Sloveniji, tudi na Otoku sta torek in sreda pokalno obarvana.

Na sporedu so namreč tekme osmine finala drugorazrednega ligaškega pokala, v tem delu tekmovanja pa barve najboljših zastopajo še Chelsea, Liverpool in Manchester City.

Redsi in varovanci Joseja Mourinha so uspeli upravičiti status favorita, a pot do zmage ni bila lahka. Junak kraljevo modrih je bil z dvema zadetkoma proti četrtoligašu Shewsbury Town Didier Drogba. Liverpool pa se je rešil v zadnjih minutah tekme, ko je na zelenico stopil rezervist Mario Balotelli in proti Swanseaju najprej izid izenačil, piko na i pa je postavil hrvaški branilec Dejan Lovren.

Manj srečen je bil večer za nogometaše Cityja, ki so pred nedeljskim velikim mestnim derbijem z 0:2 klonili pred Newcastlom. V polno sta zadela Rolando Aarons in Moussa Sissoko. Poraz  in izpad iz ligaškega pokala pa je najmanj, kar v tem trenutku skrbi Manuela Pellegrinija. Že v osmi minuti tekme je moral igrišče zaradi poškodbe kolena zapustiti letos odlični David Silva, poškodoval se je tudi Yaya Toure.