STA/gv
STA/gv
11.10.2014 08:44:54

Zadnja Donovanova

Nogometaši ZDA so v East Hartfordu odigrali prijateljsko tekmo proti Ekvadorju, na kateri se je uradno od reprezentančnega dresa poslovil izkušeni Landon Donovan.

Dvaintridesetletnik je tekmo, ki se je končala z remijem 1:1, začel s kapetanskim trakom na roki in odigral 40 minut. Sodeloval je tudi pri akciji za zadetek ZDA v 5. minuti, ko je Američane v vodstvo popeljal Mix Diskerud. Za Ekvador je v 88. minuti izenačil Enner Valencia. Donovan je skorajda tudi sam zatresel mrežo Ekvadorja v 25. minuti, a mu je vratnica preprečila slavje.

Ko je v 40. minuti šel z igrišča, ga je 36.000 gledalcev na stadionu Rentschler Field pospremilo na nogah z vzklikanjem njegovega imena. "Za menoj je res čustven teden. To bom res pogrešal. Tako psihično kot fizično sem že pripravljen na slovo. Prišel je čas," je dejal Donovan po tekmi.

Donovan je sicer mednarodno kariero končal že maja, ko ga selektor Jürgen Klinsmann ni uvrstil v reprezentanco za nastop na svetovnem prvenstvu v Braziliji.

S 57 zadetki v dresu z grbom ZDA je Donovan rekorder po številu golov.