Dejan Mitrović
02.10.2014 21:10:36

Iličićev odgovor Katancu

Zadnji reprezentančni seznam je dvignil veliko prahu.

Zakaj, je jasno. Na njem smo zaman iskali ime enega najboljših slovenskih nogometašev, Josipa Iličića. Selektor izbrane vrste Srečko Katanec se je odločil, da nogometaša Fiorentine za tekmi proti Švici in Litvi ne potrebuje, kar je v slovenski nogometni javnosti povzročilo marsikatero dvignjeno obrv.

O odločitvi slovenskega selektorja je bilo prelitega že veliko črnila, nekateri so njegovo odločitev označili kot škandalozno – najbolj oster je bil Iličićev menedžer Amir Ružnić –, spet drugi so se s tvorcem prve reprezentančne pravljice strinjali. Čakali smo, kaj bo o vsem skupaj povedal nogometaš vijoličastih in njegov odgovor smo končno tudi dočakali. A Iličić ni govoril v medijih, raje je odgovoril na igrišču, na gostovanju v Minsku, kjer se je njegova Fiorentina pomerila s tamkajšnjim Dinamom. Italijanski prvoligaš je slavil zanesljivo zmago s 3:0, slovenski nogometaš pa je odigral odlično tekmo. V 61. minuti je zabil drugi zadetek Fiorentine, šest minut kasneje pa je golu dodal še asistenco. Po lepi akciji je podal do Bernardeschija, ki je postavil končni izid. Bil je eden izmed najboljših posameznikov na igrišču, beloruska obramba pa je imela z njim ogromno težav. S to predstavo je zaradi nevpoklica šokirani Iličić vrgel rokavico Katancu in mu na najboljši možni način odgovoril na to, kaj si misli o njegovem seznamu.