25.09.2014 22:43:24

Serie A: Vodilni dvojec ostaja stoodstoten

asroma.it

Pri naših zahodnih sosedih je bil na sporedu četrti krog serie A.

Vodilni dvojec Juventus in Roma ostaja stoodstoten. Vendar s to razliko, da so sinovi volkulje prejeli prvi zadetek v sezoni, saj so v Parmi slavili z 2:1. Stara dama je bila s 3:0 boljša od Cesene, za katero je vso tekmo igral Luka Krajnc

Fiorentina je gostila Sassuolo, ki je vijoličastim posodil Jasmina Kurtića. Tekmeca sta se razšla brez zadetkov, Belokranjec je igral celo tekmo, njegov soigralec Josip Iličić pa je vstopil v 77. minuti.

Chievo je gostoval pri Sampdorii in izgubil z 1:2. Dejan Lazarević zaradi lažje poškodbe sploh ni odpotoval v Genovo, Valter Birsa je priložnost za dokazovanje dobil v 60. minuti, Boštjan Cesar pa je srečanje spremljal s klopi.

Inter je Atalanto premagal z 2:0, Samir Handanović je spet zasedel svoje mesto med vratnicama milanskega kluba, medtem ko je Rene Krhin obsedel na klopi za rezervne nogometaše.

Siniša Anđelković je s Palermom gostoval v Neaplju in osvojil točko, bilo je 3:3. Kranjčan je igral vseh 90 minut.

Prvo srečanje sta imela že v torek čast odigrati Empoli in Milan. Rdeče-črni so želeli proti ekipi, ki je v uvodnih treh nastopih osvojila samo točko, z zmago popraviti okus, ki jim ga je pustil sobotni poraz z Juventusom na San Siru.

Vendar pa se je začelo vse prej kot dobro, domačini so že po dobrih dvajsetih minutah vodili z 2:0. Na srečo gostujočega stratega Filippa Inzaghija je ob koncu prvega polčasa svoj prvenec v Milanovem dresu dosegel Fernando Torres in prepolovil zaostanek svoje ekipe.

Po slabi uri so gostje izenačili prek Keisukeja Honde, tako da so imeli še dovolj časa za uresničitev svojega načrta, po katerem bi se domov vrnili bogatejši za tri točke. Vendar je ostalo samo pri željah, čeprav so domačini od 86. minute igrali brez izključenega Valdifiorija. Ostalo je 2:2, kar je bil prvi Milanov in drugi Empolijev remi v sezoni, slednji pa je tudi po štirih tekmah še vedno brez zmage.

V zadnji tekmi četrtega krogu serie A sta se v četrtek srečala še Lazio in Udinese, moštvo iz Vidma pa je z golom Thomasa Heurtauxa v 26. minuti iz Rima odneslo celoten izkupiček.

4. krog italijanskega prvenstva

EMPOLI - MILAN 2:2 (2:1)
1:0 Tonelli (13), 2:0 Pucciarelli (21), 2:1 Torres (43), 2:2 Honda (58)

CAGLIARI - TORINO 1:2 (1:2)
1:0 Cossu (11), 1:1 Glik (21), 1:2 Quagliarella (29)

FIORENTINA - SASSUOLO 0:0

VERONA - GENOA 2:2 (0:1)
0:1 Matri (34), 0:2 Matri (48), 1:2 Tachtsidis (52), 2:2 Ionita (65)

INTER - ATALANTA 2:0 (1:0)
1:0 Osvaldo (40), 2:0 Hernanes (87)

JUVENTUS - CESENA 3:0 (1:0)
1:0 Vidal (18, enajstmetrovka), 2:0 Vidal (64), 3:0 Lichtsteiner (85)

NAPOLI - PALERMO 3:3 (3:2)
1:0 Koulibaly (2), 2:0 Zapata (11), 2:1 Belotti (18), 2:2 Vazquez (24), 3:2 Callejon (45+1), 3:3 Belotti (61)

PARMA - ROMA 1:2 (0:1)
0:1 Ljajić (27), 1:1 De Ceglie (56), 1:2 Pjanić (88)

SAMPDORIA - CHIEVO 2:1 (1:0)
1:0 Gastaldello (45), 2:0 Romagnoli (80), 2:1 Paloschi (90)

LAZIO - UDINESE 0:1 (0:1)
0:1 Thereau (26)