25.09.2014 22:55:08

Ligue 1: Bodmer uničil nekdanjega

ogcnice.com

Francoski prvoligaši odigrali vse tekme 7. kroga.

Nogometaši Lilla so gostovali v Nici in doživeli prvi poraz v sezoni. Domačini so slavili z 1:0, mož odločitve pa je bil Mathieu Bodmer, ki je med letoma 2003 in 2007 nosil dres Lilla.

Lyon ni imel večjih težav z Lorientom (4:0) in se je veselil tretje zmage v sezoni. Zanimivo je bilo v Montpellierju, kjer je gostoval Monaco in slavil z 1:0. Edini zadetek so gostje dosegli v četrti minuti sodniškega dodatka.

Zelo zadovoljni so tudi pri Evianu, ki je vknjižil prvo zmago v sezoni. Njegova 'žrtev' je bil Lens. PSG pa je brez Zlatana Ibrahimovića z 2:0 slavil v Caenu.

Že v torek je vodilni Marseille gostoval pri Reimsu in osvojil vse tri točke. Najbolj zaslužna za zmago s 5:0 sta bila Andre-Pierre Gignac in Andre Ayew. Osemindvajsetlletni francoski napadalec je - kljub neuspešno izvedeni enajstmetrovki - žogi dvakrat našel pot v mrežo in z osmimi doseženimi zadetki zaseda prvo mesto ligaške lestvice strelcev. Prav tako dvakrat je zadel tudi 24-letni ganski reprezentant in se prvič v sezoni vpisal med strelce. Usodo domačinov je v 74. minuti zapečatil Imbula.

V drugem torkovem srečanju je Toulouse presenetljivo lahko kar s 3:0 v gosteh odpravil Rennes, pri tem velja omeniti, da so si domačini en gol zabili kar sami.

Drugouvrščeni Bordeaux, pri katerem ima vlogo rezervnega vratarja Ažbe Jug, je v derbiju kroga v četrtek gostoval pri tretjeuvrščenem sosedu St. Etiennu, kjer pa sta se moštvi razšli brez zmagovalca.