liz
15.09.2014 22:38:22

Serie A: Andjelković zakrivil enajstmetrovko

Arsen Perić

Z današnjo tekmo med Hellas Verono in Palermom se je zaključil drugi krog italijanskega prvenstva.

V soboto sta bili na sporedu dve srečanji, krog sta odprla Empoli in Roma. Sinovi volkulje pa so prišli do druge zmage v sezoni. Edini zadetek na tekmi je padel v sodniškem podaljšku prvega polčasa, ko je lastno mrežo zadel Sepe.

V večerni tekmi je bil Juventus z 2:0 boljši od Udineseja in prav tako kot Roma prišel do svoje druge zmage v sezoni.

Nedeljo je z zmago proti Torinu začela Sampdoria. Najbolj pa se je smejalo navijačem Interja, saj so črno-modri kar s 7:0 odpravili Sassuolo. Samir Handanović je zaklenil svoja vrata, Rene Krhin pa je tekmo gledal s klopi.

CHIEVO PRESENETIL NAPOLI
Zadovoljen je bil tudi tercet slovenskih reprezentantov pri Chievu. Rumeno-modri so gostovali na vročem igrišču v Neaplju in presenetljivo osvojili tri točke.

Domači Napoli so ugnali z 1:0. Boštjan Cesar, Valter Birsa in Dejan Lazarević so bili del udarne enajsterice Chieva. Prvi je odigral celo srečanje in se v statistiko vpisal z rumenim kartonom, drugi je z igrišča odšel v 69. minuti, tretji pa štiri minute pozneje. Omeniti velja, da je domači napadalec Gonzalo Higuain v 27. minuti zapravil najstrožjo kazen.

Cesena je izgubila v Rimu, kjer je bil Lazio boljši s 3:0. Luka Krajnc pri poražencih ni dobil priložnosti za igro.

ILIČIĆU 20 MINUT
Fiorentina in Genoa sta se razšli brez zadetkov. Medtem ko je Josip Iličić pri vijoličastih priložnost za dokazovanje dobil v zadnjh dvajsetih minutah, je Jasmin Kurtić obsedel na klopi.

V zadnjem nedeljskem dvoboju so gledalci v Parmi videli pravo golijado. V dvoboju Parme in Milana je bilo doseženih kar devet zadetkov, zmage s 5:4 pa so se veselili rdeče-črni in zasedli vrh lestvice. Moštvi sta srečanje končali z desetimi igralci, saj je bil v 58. minuti izključen Bonera (Milan), v 77. pa še Felipe (Parma).

Kot zanimivost lahko omenimo, da je za domače od 73. minute igral Massimo Coda, ki je bil v zadnji sezoni član Gorice, vratar Alex Cordaz pa je na svojo priložnost zaman čakal na klopi.

ANDJELKOVIĆ ZAKRIVIL ENAJSTMETROVKO
Na zadnjem obračunu kroga sta se v ponedeljek pomerila Hellas Verona in Palermo, zmage z 2:1 pa se je veselila prva. Velja dodati, da je pri gostih vseh 90. minut odigral nekdanji član Maribora Siniša Andjelković, ki je nekaj minut pred koncem prvega polčasa zakrivil prekšek za najstrožjo kazen, precej sreče pa so imeli pri drugem zadetku gostitelji, saj je svojega vratarja premagal Eros Pisano.

CAGLIARI - ATALANTA 1:2 (0:1)
0:1 Estigarribia (4), 0:2 Boakye (67), 1:2 Cossu (85, enajstmetrovka)

FIORENTINA - GENOA 0:0

INTER - SASSUOLO 7:0 (4:0)
1:0 Icardi (4), 2:0 Kovačić (21), 3:0 Icardi (30), 4:0 Osvaldo (43), 5:0 Icardi (53), 6:0 Osvaldo (72), 7:0 Guarin (74)

LAZIO - CESENA
3:0 (1:0)
1:0 Candreva (19), 2:0 Parolo (56), 3:0 Mauri (90)

NAPOLI - CHIEVO 0:1 (0:0)
0:1 Lopez (49)

PARMA - MILAN 4:5 (1:3)
0:1 Bonaventura (25), 1:1 Cassano (27), 1:2 Honda (37), 1:3 Menez (45, enajstmetrovka), 2:3 Felipe (51), 2:4 De Jong (68), 3:4 Lucarelli (73), 3:5 Menez (79), 4:5 De Sciglio (89, avtogol)

VERONA - PALERMO 2:1 (1:1)
0:1 Vazquez (18), 1:1 Toni (41, enajstmetrovka), 2:1 Pisano (78, avtogol)