liz
liz
15.09.2014 22:37:49

Primera division: Za konec zmaga Deportiva

Tretji krog španskega prvenstva se je v petek začel v Almerii, kjer je domači klub z istim imenom gostil novinca v ligi Cordobo, končal pa danes v Eibarju.

Petkova tekmeca sta se razšla z izidom 1:1, kar pomeni, da še naprej čakata na prvo zmago v novi sezoni - obe ekipi sta do zdaj zbrali dva remija in poraz.

REŠITELJ REZERVIST NEYMAR
Barcelona je tretjo zaporedno zmago ujela v dvoboju z Athleticom iz Bilbaa. Ob zmagi z 2:0 je bil junak srečanja rezervist Neymar, ki je po dobri uri igre zamenjal El Haddadija, nato pa v razmaku petih minut zabil dva gola in katalonskemu velikanu priigral tretji komplet točk.

DRUGI PORAZ REALA
V derbiju kroga je na madridskem stadionu Santiago Bernabeu pri Realu gostoval aktualni prvak Atletico. Jan Oblak je s klopi spremljal dvoboj, ki so ga bolje začeli gostje.

Ti so v deseti minuti tudi povedli, med strelce pa se je vpisal Tiago. Vendar ni ostalo dolgo pri vodstvu varovancev trenerja Diega Simeoneja, ki je zaradi kazni svoje moštvo gledal s tribune.

V 26. minuti je namreč izenačil Cristiano Ronaldo, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko. To je zakrivil Guilherme Siqueira, ki je v svojem kazenskem prostoru s prekrškom ustavil Ronalda, sodniku Antoniu Mateuju Lahozu pa ni preostalo drugega, kot da pokaže na belo točko. Siqueira je ob tem prejel še rumeni karton.

Čeprav so imeli domačini nekoliko več od igre, je Atletico v 79. minuti spet povedel. Tokrat je zadel rezervist Alda Turan, ki je v igro vstopil 18 minut prej. S svojim prvim zadetkom v sezoni je Atleticu prinesel drugo zmago v sezoni, medtem ko je Real že drugič izgubil.

V nedeljo je Villarreal gostoval pri Granadi in osvojil točko (0:0), Bojana Jokića zaradi poškodbe ni bilo v postavi gostov.

Zadnje srečanje kroga sta odigrala Eibar in Deportivo, prve zmage v letošnji sezoni pa se je veselil slednji, ki je bil v gosteh z 1:0 boljši od novinca v ligi.

REAL MADRID - ATLETICO MADRID 1:2 (1:1)
0:1 Tiago (10), 1:1 Ronaldo (26, enajstmetrovka), 1:2 Turan (79)

CELTA VIGO - REAL SOCIEDAD 2:2 (0:0)
1:0 Orellana (28), 2:0 Larrivey (48), 2:1 Agirretxe (69), 2:2  Jonny (90+2, avtogol

RAYO VALLECANO - ELCHE 2:3 (1:1)
0:1 Albacar (37), 1:1 Kakuta (45), 1:2 Jonathas (56), 1:3 Mosquera (70), 2:3 Bueno (90+1, enajstmetrovka)

VALENCIA - ESPANYOL 3:1 (1:0)
1:0 Piatti (7), 2:0 Parejo (63), 3:0 Paco (73), 3:1 Garcia (90, enajstmetrovka)

SEVILLA - GETAFE 2:0 (1:0)
1:0 Bacca (44, enajstmetrovka), 2:0 Vidal (87)

GRANADA - VILLARREAL 0:0

EIBAR - DEPORTIVO 0:1 (0:1)
0:1 Dominguez (13)