11.04.2015 23:30:13

Liga Telemach: Zlatorog brez možnosti v Novem mestu

V senci stečaja mariborskega prvoligaša so bili v soboto odigrani štirje obračuni lige Telemach.

Košarkarji novomeške Krke so z zmago začeli niz treh tekem na domačem parketu. V petem krogu lige Telemach za prvaka niso dovolili presenečenja in so v še četrtem letošnjem medsebojnem obračunu z Laščani še tretjič zmagali.

Laščani so se v dvorani Leona Štuklja v prvih treh četrtinah še nekako upirali domačim košarkarjem, nato pa je v zadnji četrtini sledil skorajda popolni mrk in razpad sistema gostujočih košarkarjev. Novomeščani so tako vpisali povsem zasluženo zmago z razliko, ki je proti koncu znašala največjo prednost na tekmi kar 26 točk.

V majici domačih je bil najbolj razpoložen Aleksis Mangikri Wangmene s 24 točkami in sedmimi skoki, Malcolm Ray Armstead se je ustavil pri 16 točkah, pri gostih pa je Sašo Zagorac prispeval 26 točk in deset skokov.

TAJFUNU POŠLE MOČI
Tajfun je tekmo začel izjemno. Povedel je s 7:0, od tega je štiri točke dal Emir Zimić, Klemen Prepelič je dal prvi dve gostujoči točki po dveh minutah in 28 sekundah, Đorđe Lelić je s svojo drugo trojko povedel Tajfun do vodstva 10:2. Olimpija je nato začela lov in v peti minuti izenačila na 12:12. Dobre pol minute kasneje je Goran Jagodnik zadel za tri točke in prvo vodstvo Ljubljančanov, ki ga do konca prve četrtine niso več zapravili.

Zeleno-beli so odlično odigrali drugih deset minut, ki so jih dobili z 21:8. Razigral se je Halil Kanacević, ki je bil najbolj zaslužen, da je bila prednost iz napada v napad višja, do polčasa je narasla na 44:26.

V tretji četrtini je Tajfun nekoliko znižal zaostanek, v 23. minuti je bilo 36:49, toda ljubljanski igralci so zadeli v pravem trenutku in znova pobegnili. Pred zadnjimi desetimi minutami so vodili za 20 točk. Na začetku zadnje četrtine je Olimpija razliko povečala na 76:48 in dokončno odločila zmagovalca.

Krka - Zlatorog Laško 96:70 (21:19, 46:37, 71:60)
* Dvorana ŠD Leona Štuklja, gledalcev 600, sodniki: Damir Javor (Ljubljana), Mario Majkič (Hrastnik), Uroš Vuga (Izola).
* Krka: Krivec 3 (1:2), Rojc 5 (3:3), Wangmene 24 (4:6), Armstead 16 (2:2), Joksimović 11, Booker 11, Hukić 2, Zatežić 4, Ritlop 1 (1:2), Lapornik 9, Halilovič 10 (2:4).
* Zlatorog Laško: Barič 7 (3:3), Tratnik (0:2), Jovanović 4, Lapornik 10 (2:2), Marasović 8 (2:6), Ponjavić 9 (2:4), Zagorac 26 (3:4), Vašl 6 (2:2).
* Prosti meti: Krka 13:19, Zlatorog Laško 16:25.
* Met za tri točke: Krka 5:19 (Armstead 2, Joksimović, Booker, Lapornik); Zlatorog Laško 6:21 (Zagorac 3 Lapornik 2, Ponjavić).
* Osebne napake: Krka 21, Zlatorog Laško 19.
* Pet osebnih napak: Marasović.

Rogaška - Grosbasket 82:74 (19:18, 38:30, 60:53)

* Športna dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 450, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Gajšek (Podčetrtek), Zupančič (Ljubljana).
* Rogaška: Ferme 9, Koštomaj 1 (1:2), Boban 11, Dimec 9 (1:2), Čebular 21 (5:5), Primorac 2 (0:2), Bubnić 23 (4:4), Matić 6.
* Grosbasket: Tomič 16 (1:1), Trampuš 8, Julević 20 (7:8), Baločka 15 (5:7), Mali 5, Papac 4, Fon 6.
* Prosti meti: Rogaška 11:15, Grosbasket 13:16.
* Met za tri točke: Rogaška 11:27 (Ferme in Boban 3, Čebular in Matić 2, Bubnić), Grosbasket 5:15 (Julević 3, Tomič, Mali).
* Osebne napake: Rogaška 22, Grosbasket 23.
* Pet osebnih napak: Papac (32.).

Tajfun - Union Olimpija 67:86 (18:23, 26:44, 48:68)
* OŠ Hruševec Šentjur, gledalcev 600, sodniki: Pukl (Maribor), Krejić (Kranj), Nedović (Kranj).
* Tajfun: M. Sebič 1 (1:3), Držič 7 (2:2), Lelić 20 (4:4), S. Sebič 2, Zmić 12 (0:2), Bratož 9, Clark 6 (2:2), Drobnjak 10.
* Union Olimpija: Rupnik 9 (1:2), Murić 12 (6:6), Nikolov 4, Mahkovic 2, Omić 12 (2:2), Prepelič 19 (2:3), Jagodnik 8, Marinović 8 (2:2), Kanacević 12 (3:3).
* Prosti meti: Tajfun 9.13, Union Olimpija 16:18.
* Met za tri točke: Tajfun 6:16 (Lelić 4, Držič, Bratož), Union Olimpija 10:25 (Prepelič 3, Jagodnik, Marinović, Rupnik 2, Kanacević).
* Osebne napake: Tajfun 22, Union Olimpija 21.
* Pet osebnih: /.

Portorož - Helios Suns 73:75 (18:20, 39:40, 58:56)
* Dvorana: ŠD Lucija, gledalcev 150, sodniki Edo Javor (Ljubljana), Gregor Mlakar (Škofja Loka), Uroš Kolar (Ljubljana).
* Portorož: Močnik 9 (2:2), Petrović 11, Čigoja 2, Buda 10 (2:3), Hodžić 9 (1:2), Besedič 9 (2:4), Ožbolt 5 (2:2), Markič 18.
* Helios Suns: Močnik 8 (1:1), Morina 8 (1:2), Ščekić 8 (2:2), Casey 18 (3:4), Vončina 18 (5:7), Pelko 15 (6:6.).
* Prosti meti: Portorož 9:13, Helios Suns 18:22.
* Met za tri točke: Portorož 8:32 (Hodžić 2, Markič 2, Močnik, Petrović, Besedič, Ožbolt), Helios Suns 7:22 (Vončina 3, Močnik, Morina, Casey, Pelko).
* Osebne napake: Portorož 26, Helios Suns 21.
* Pet osebnih: Besedič (38.), Ščekić (36.).

Hopsi Polzela - Šenčur Ggd 68:79 (18:18, 30:41, 46:62)
* Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Petek, Špendl (oba Maribor), Španič (Postojna).
* Hopsi Polzela: Dimec 3 (1:2), Abramović 10 (2:2), Bejtić, Rizman 11 (5:5), Vuković, Pungartnik 6 (0:1), Zolotić 2, Godler 5 (1:2), Atanackovič 8 (2:2), Mikulič 4 (1:4), Ahmedović 19 (5:7).
* Šenčur Ggd: Ribnikar, Krišto 4 (2:3), Kosec 12 (4:5), Krejić 7 (1:2), Jeršin 8 (3:4), Pavič 17 (5:5), Eržen 13 (3:4), Finžgar 4, Grum 12, Blaževič 2.
* Prosti meti: Hopsi Polzela 17:25, Šenčur Ggd 18:23.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 5:22 (Rizman 2, Atanackovič 2, Mikulič 1), Šenčur Ggd 5:20 (Krejić 2, Eržen 2, Jeršin 1).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 23, Šenčur Ggd 26.
* Pet osebnih: Godler (34.); Krišto (36.), Grum (40.).