ps
13.08.2024 16:52:53

Mrk proti Italijanom: konec sanj o kolajni za slovenske kadete

Fiba

Slovenski košarkarji do 16 let so na evropskem prvenstvu v Grčiji izgubili dvoboj osmine finala proti Italiji.

Zahodni sosedi so bili boljši kar s 87:69. Poraz pomeni, da gredo Slovenci v boj za mesta od 9 do 16. V prvi tekmi bo njihov tekmec Bolgarija.

V dvoboju osmine finala že začetek ni bil najboljši. Italijani so po sedmih minutah in pol vodili za deset, Slovenci pa so bili le pri šestih točkah. Potem so se počasi začeli prebujati in v 14. minuti prišli na tri točke zaostanka. Toda, ravno, ko se je zdelo, da je steklo in bodo ujeli ter morda tudi prehiteli Italijane, so ti spet pobegnili na dvomestno razliko. Na začetku 18. minute je ta znašala 16 točk, ob polčasu pa kar okroglih 20.

Z višanjem prednosti je naraščala tudi nervoza pri Slovencih, ki so delali številne napake in grešili pri metih, igra je povsem razpadla. V prvih 20 minutah so metali 18 prostih metov ter jih zadeli zgolj osem ali le 44 odstotkov. Za tri točke so metali 2:9 (22 %) in za dve 7:21 (33 %).

Upali smo, da bo drugi polčas boljši, da bodo Slovenci silovito napadli in skušali narediti preobrat, a je šlo samo še na slabše. Enostavno ni šlo, ne v napadu ne v obrambi. Slovenski prosti meti ob koncu so bili 14:30! Italijani so zlahka držali prednost oziroma jo samo še povečevali. V 28. minuti je ta narasla že na 33 točk, taka je bila tudi pred zadnjo četrtino, v kateri so Slovenci nato uspeli vsaj malo omiliti poraz. Najboljši strelec v slovenski vrsti je bil Igor Stjepanović z 22 točkami, Maks Ciperle in Lun Jarc sta jih dosegla po 9.

SLOVENIJA – ITALIJA 69:87
(41:74, 28:48, 15:22)
Slovenija: Đokić 3, Čop 1, Joksimović 2, Ciperle 9 (5 skokov), Bojović, Kovačević 2, Krošelj 9, Stjepanović 22 (6 skokov), Karišik 3 (6 skokov), Jarc 9 (7 skokov), Porenta 7, Trškan 2.