02.08.2024 09:05:05

Jaaa, Slovenci nadaljujejo z zmagovitim pohodom, v četrtfinalu so se znesli nad ... (video)

KZS

Slovenski košarkarji nadaljujejo z zmagovitim pohodom na evropskem prvenstvu do 18. leta starosti.

Slovenska reprezentanca do 18 let se je na četrtfinalni tekmi evropskega prvenstva pomerila s Švedsko. Po napetem prvem polčasu so si fantje z izjemno predstavo priborili mesto v polfinalu.

Slovenci so vodstvo prevzeli že ob začetku tekme, nasprotniki so jih uspešno lovili vse do drugega polčasa. V začetku tretje četrtine so Švedi zaostajali le za tri točke, nato pa so Slovenci s kolektivno igro v napadu in borbo v obrambi, razliko povečali in utrdili vodstvo. Prednost so ohranili do konca tekme ter se veselili zmage z rezultatom 56:79. Slovenska reprezentanca se tako v nadaljevanju prvenstva zasluženo podaja v boj za medalje.

Med Slovenci je s kar 21 točkami in 12 skoki ponovno izstopal Urban Kroflič, prav tako se je izkazal Vit Hrabar, ki je dosegel 18 točk.

Na polfinalni tekmi, ki bo na sporedu v soboto, 3. avgusta, se bodo do zdaj še neporaženi Slovenci srečali z nemško reprezentanco. Spletni prenos bo na voljo prek Fibinega Youtube kanala.