13.09.2015 22:58:25

Znanih osem četrtfinalistov, Litva kot zadnja med 8

Nocoj smo dobili vseh osem četrtfinalistov letošnjega EuroBasketa.

Češka košarkarska reprezentanca je v današnji prvi tekmi osmine finala moškega evropskega prvenstva v francoskem Lillu premagala Hrvaško z 80:59 (48:31) in se bo v četrtfinalu pomerila s Srbijo. V češki izbrani vrsti sta blestela prva zvezdnika Jan Vesely in Tomaš Satoransky. Prvi je Hrvatom nasul 20 točk in pobral 13 žog pod obema obročema, drugi pa je desetim točkam dodal še 11 asistenc. V hrvaški izbrani vrsti je bil strelko najbolj učinkovit Bojan Bogdanović z 12 točkami, Roko Leni Ukić in Mario Hezonja sta jih prispevala po deset.

Hrvaški selektor Velimir Perasović je po dvoboju razočaran dejal, da odstopa s svojega položaja.

SRBI BREZ VEČJIH TEŽAV
Košarkarji Srbije so se brez večjih težav uvrstili v četrtfinale evropskega prvenstva v Franciji. Finci so bili dolgo v igri za morebitno presenečenje. Do polovice tekme so bili povsem enakovredni, še v 28. minuti so zaostajali le za dve točki (61:59), v zadnjem delu pa so favorizirani srbski košarkarji stopili na plin. Delni izid 14:2 v treh minutah je stvari postavil na pričakovano mesto. Pri zmagovalcih je bil nerešljiva uganka Miroslav Raduljica s 27 točkami, z dvojnim dvojčkom pa se je izkazal Nemanja Bjelica (19 točk, 14 skokov). Pri Finski pa je izstopal predvsem stari slovenski znanec Sasu Salin, svojo ekipo je vodil s 27 točkami, drugi najboljši strelec je bil s 15 Jamar Wilson.

ITALIJANI POVOZILI IZRAEL
Sedmi četrtfinalisti so postali Italijani, ki so premagali Izrael z 82:52 (22:13, 40:30, 68:39). Italijani so gladko dobili že prvo četrtino, nato prednost le še večali. Že po treh četrtinah so vodili z 29 točkami razlike, že takrat je bil zmagovalec odločen. V drugi četrtini so Italijani izgubili po Luigiju Datomeju še enega zvezdnika Andreo Bargnanija, ki je moral zaradi poškodbe z igrišča. A to se jim v igri ni poznalo. Predvsem po zaslugi Alessandra Gentileja, ki je bil s 27 točkami daleč najučinkovitejši igralec tekme.